U polufinalu Hrvatska će u petak igrati sa Španjolskom. Čekale su „barakude” meč između „furije” i Crne Gore, a Španjolci su na kraju slavili sa 7:6. Bila je to očekivana, ali teško izvojevana pobjeda Španjolske. Crnogorci su im i u ovom sastavu ozbiljno parirali. Tijesan je bio rezultat na poluvrem…

Главная страница » Nakon velike pobjede protiv Srba, Tucak i barakude idu po osvetu u petak: Španjolci nam nisu u zadnje vrijeme u lijepom sjećanju

U polufinalu Hrvatska će u petak igrati sa Španjolskom. Čekale su „barakude” meč između „furije” i Crne Gore, a Španjolci su na kraju slavili sa 7:6. Bila je to očekivana, ali teško izvojevana pobjeda Španjolske. Crnogorci su im i u ovom sastavu ozbiljno parirali. Tijesan je bio rezultat na poluvremenu (5:3), ali još i tjesniji na kraju. Minutu prije kraja Španjolska se odvojila na plus dva, a Crnogorci su tek uspjeli ublažiti poraz.

Četvrta pobjeda u isto toliko utakmica, njihov je učinak. U skupini su otvorili s dvije lagane pobjede, za zagrijavanje. Prvo su s 19:2 „pomeli” Kanadu, a potom s 28:2 i Južnu Afriku. Dva uvjerljiva rezultata bili su uvertira za derbi u trećem kolu u kojem se odlučivalo o „jedinici”. Tamo su ih čekali Talijani, a u tijesnoj utakmici Španjolska je bila bolja s 14:12 i tako s prvog mjesta izborila četvrtfinale.

Nastavljaju tako svoj put prema medaljama. Na prošlom Svjetskom prvenstvu bili su srebrni, a ovaj put pokušat će i nadmašiti taj uspjeh. No, hrvatski vaterpolisti bit će im velika, a nadamo se i nepremostiva, prepreka. Najveći uspjesi sa svjetskih smotri ostaju im dva zlata iz Australije 1998. i Japana 2001. godine.

U posljednje vrijeme znaju otići do finala, ali tamo ih baš neće. Na posljednja dva Europska prvenstva bili su drugi, uvijek za malo kratki u borbi za zlato. Vjerujemo kako ovaj put neće uspjeti ni to jer im na putu stoji Hrvatska. Nova, mlada i željna dokazivanja. Srbiji smo već skinuli skalp i izbacili ih iz borbe za odličja, a sljedeći na redu su Španjolci.

U posljednje vrijeme nisu nam ostali u lijepom sjećanju. U zadnja tri međusobna okršaja „barakude” su izgubile triput. Zadnje je to bilo na Olimpijskim igrama u Tokiju kada su nas glatko pobijedili s 8:4. Recept je, stoga jasan – idemo po osvetu!