Evo i prve pobjede Šibenke u Europi ove sezone! Nakon uvjerljivog poraza od Vienne na Baldekinu, Narančasti su slavili u Ljubljani kod Ilirije i tako razveselili skupinu Funcuta koji su potegnuli do glavnog grada Slovenije bodriti svoje ljubimce. Slično kao i u domaćem prvenstvu prije nekoliko dana…

Главная страница » ‘Narančasti‘ stigli do prve pobjede u Europi ove sezone: Jambrović ‘double-double‘ učinkom povukao u odlučujućim trenucima do slavlja

Slično kao i u domaćem prvenstvu prije nekoliko dana s Goricom, Narančasti su opet odigrali sjajnu drugu četvrtinu. Serijom (11:0) došli su do prve osjetnije prednosti (37:25) sredinom druge dionice igre. Zanimljivo, Šibenka je prvu tricu pogodila tek u 18. minuti. Napravio je to Gulin za plus 15 Narančastih (42:27). Nakon ubačaja Gulina, otvorilo se i Jambroviću, koji je potom stavio još dvije trice.

S druge strane, domaćini su u istom razdoblju zabili čak šest trica, ali momčad trenera Damira Milačića lošiji šut kompenzirala je agresivnom obranom koja je dovela do niza lakih koševa iz kontranapada.

Kod Šibenke je efikasnošću prednjačio Jambrović, koji je poluvrijeme završio s 21 košem, dok je pod obručima dominatan bio Amerikanac Howard s devet skokova u prvih 20 minuta.

U trećoj četvrtini sasvim drugo lice Šibenke. Narančasti se jako muče u napadu te postižu svega osam koševa u sedam minuta. Nestalo je i čvrste obrane, pa Slovenci brzo stižu na samo minus tri (55:58).

Ipak, kada je bilo najvažnije-u završnici utakmice- Šibenka je odigrala koncentiranije od domaćina. Među ostalim, važne trice pogodili su Pleadin i Jambrović, koji je bio prvo ime susreta s ‘double- double‘ učinkom (28 koševa i 10 skokova), te u konačnici osigurali uvjerljivu pobjedu svojoj momčadi.

Ilirija- Šibenka 67:85 (21:20, 13:30, 21:12, 12:23)

LJUBLJANA- Dvorana Tivoli. Gledatelja 150. Suci: M. Kadhkodae, C. Hiermann, F. Ivanković.

Ilirija: Andolšek Heine (9), Kmetič (16), Padjen, Orel (8), Filipič, Mikuš, A. Guštin, E. Guštin, Shashkov (5), Daneu (4), Vončina (10), Klobučar (15).

Šibenka: Bobek, Klarin (7), Rebić (4), Pleadin (10), Gulin (9), Howard (8), Brocić (13), Antić, Jambrović (28), Šarić, Škugor, Paić (6).

Source: slobodnadalmacija.hr