Oberan osvojila broncu na džudo Grand Prixu u Portugalu

DRUGOG dana IJF Grand Prixa u džudu, u portugalskoj Almadi, novi je veliki uspjeh za hrvatski džudo ostvarila Iva Oberan, koja je osvojila brončanu medalju u kategoriji do 63 kilograma.

Главная страница » Oberan osvojila broncu na džudo Grand Prixu u Portugalu

U borbi za brončanu medalju Oberan je pobijedila 29-godišnju predstavnicu Venezuele Anriquelis Barrios nakon gotovo devet minuta borbe. Koliko je težak zadatak imala Oberan govori činjenica da je svladala natjecateljicu koja je treća na svjetskoj rang ljestvici, a ove subote je ujedno došla na naplatu pobjeda iz 2022., kada je Barrios slavila protiv hrvatske natjecateljice na Grand Slamu u turskoj Antaliji.

“Jako sam sretna”

Iako nije izborila finale kao prošle godine, 23-godišnja Oberan nije krila zadovoljstvo.

“Stvarno sam jako sretna što sam došla do medalje ponovno u Portugalu, naime prošle godine sam osvojila prvu medalju baš na Grand Prixu u Almadi kada sam bila srebrna. Ne mogu biti nezadovoljna jer brojke govore same za sebe, 550 natjecatelja i nevjerojatno jak turnir. Što se tiče borbe za brončanu medalju, izuzetno teška i iskusna natjecateljica, ali trener i ja smo pripremili dobru taktiku i na kraju se isplatilo. Stvarno mogu biti presretna da sam godinu otvorila ovako dobrim rezultatom”, rekla je Oberan.

Ranije u eliminacijskim borbama, nakon što je prvo kolo bila slobodna, Oberan je upisala pobjede protiv Nadije Matchiko i Esmigul Kujulove. U četvrtfinalu je izgubila borbu od kasnije osvajačice zlatnog odličja, Portugalke Barbare Timo, da bi se vratila pobjedom kroz repasaž nad Rumunjkom Florentinom Ivanescu.

U istoj kategoriji, koja je s 38 natjecateljica bila i najbrojnija ženska težinska kategorija, nastupila je i Katarina Krišto, koja je upisala pobjedu i poraz. Krišto je bila bolja od Evendile Mendes, a izgubila je od Alžirke Amine Belkadi.

Sutra nastupaju dvije naše predstavnice

U nedjelju su na rasporedu ženske kategorije -78kg i +78kg u kojima će nastupiti Petrunjela Pavić (-78kg) i Ivana Šutalo (+78kg) te muške kategorije -90kg, -100kg, +100kg.