Oslabljena Francuska bolja od Austrije, zadnje kolo donosi odluku o ispadanju

U susretu 5. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Francuska je na stadionu Stade de France pobijedila Austriju sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u ovom natjecanju. Nakon razočaravajućih nastupa u prva četiri kola, aktualni svjetski prvaci i aktualni pobjednici Lige nacija dočekali su prvu pobjedu…

Главная страница » Oslabljena Francuska bolja od Austrije, zadnje kolo donosi odluku o ispadanju

U susretu 5. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Francuska je na stadionu Stade de France pobijedila Austriju sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u ovom natjecanju.

Nakon razočaravajućih nastupa u prva četiri kola, aktualni svjetski prvaci i aktualni pobjednici Lige nacija dočekali su prvu pobjedu.

Francuski izbornik Didier Deschamps je imao dosta problema s ozljedama u momčadi, čak osam prvotimaca bila su nedostupna za ovaj okršaj. Među njima su Paul Pogba, N‘Golo Kante, Kinglsey Coman i Karim Benzema. Međutim, “Tricolori” su još uvijek imali dovoljno jaku momčad da mogu svladati Austriju.

Problema s izostancima imao je i austrijski izbornik Ralf Rangnick. Konrad Laimer, Valentino Lazaro, Saša Kalajdžić, Florian Grillitsch i Stefan Ilsakner nisu bili u konkurenciji za sastav.

Francuzi su već u drugoj minuti zatresli austrijsku mrežu, Kylian Mbappe je zabio gol, ali je poništen zbog zaleđa. U 13. minuti zaprijetio je Olivier Giroud, ali je njegov udarac blokiran.

U 26. minuti sjajnu priliku je imao Kylian Mbappe, no austrijski vratar Patrick Pentz je obranio njegov udarac. Pentz je sjajno reagirao i u 35. minuti skrenuvši udarac Aureliena Tchouamenija u okvir gola. Na odbijanac je natrčao Antoine  Griezmann pokušavši zabiti iz blizine, ali je golman još jednom sjajno reagirao.

Francuska je ipak povela u 55. minuti, a zabio je Mbappe. Napadač PSG-a je izašao u kontru jedan na jedan i lagano poentirao. Devet minuta kasnije Giroud je glavom zabio za konačnih 2-0.

U drugom susretu iz ove skupine Hrvatska je u Zagrebu pobijedila Dansku sa 2-1. Za “Vatrene” su zabili Borna Sosa (50) i Lovro Majer (79), a za Dansku Christian Eriksen (77).

Uoči zadnjeg kola Hrvatska vodi sa 10 bodova, Danska ima devet, Francuska pet, a Austrija četiri boda.

U nedjelju je na rasporedu zadnje kolo, u Beču se sastaju Austrija i Hrvatska, a u Kopenhagenu Danska i Hrvatska.

Podsjetimo, pobjednik skupine ide na “Final Four”, a posljednji seli u niži rang.