Nogometaši Fiorentine drugi put su unutar sedam dana pobijedili škotski Hearts, ovaj put s 5-1 na domaćem terenu te su ostali u borbi za prvo mjesto skupine A Konferencijske lige. Bilo kakve dvojbe u ovom su susretu nestale nakon prvog poluvremena, jer je talijanska momčad već nakon 45 minuta imala…

Главная страница » Partizan opet bolji od Koelna, Villarreal gazi, Rennes, Fenerbahče i Freiburg osigurali prolaz

Nogometaši Fiorentine drugi put su unutar sedam dana pobijedili škotski Hearts, ovaj put s 5-1 na domaćem terenu te su ostali u borbi za prvo mjesto skupine A Konferencijske lige.

Bilo kakve dvojbe u ovom su susretu nestale nakon prvog poluvremena, jer je talijanska momčad već nakon 45 minuta imala vodstvo od 4-0. Strijelci su bili Jović, Biraghi, Gonzalez i Barak.

Fiorentina je ostala druga te i dalje ima tri boda manje od vodećeg Istanbul Basaksehira koji je u 4. kolu, također kao domaćin, bio bolji od latvijskog Rigasa s 3-0. Dva pogotka je postigao Okaka, a jedan Turuc. Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Tomislav Šarić.

Maksimalan učinak i dalje ima Villarreal, jedan od glavnih favorita kompletne Konferencijske lige. Ovog četvrtka Villarreal je teško, ali ipak pobijedio Austriju u Beču 1-0 golom Nicolas Jacksona u 87. minuti. Još uvijek Villarreal nije matematički osigurao prvo mjesto, ali to se može dogoditi kada završi drugi ogled ove skupine između Hapoel Beer Sheve i Lecha iz Poznana.

U skupini D novu je odličnu utakmicu odigrao Partizan koji je na domaćem terenu svladao Koeln 2-0 čime se učvrstio na prvom mjestu ljestvice. Inače, Partizan je uglednog bundesligaša svladao i prošlog tjedna u gostima s 1-0. Ovaj put su strijelci za beogradski sastav bili Diabate u prvom te Ricardo Gomes u drugom poluvremenu.

Veliki korak prema prvom mjestu u skupini F i plasmanu u drugi krug napravio je švedski Djurgarden, koji je tijekom ljeta iz Europe izbacio Rijeku. U ovom kolu Djurgarden je svladao Gent na domaćem terenu 4-2 te je tom suparniku pobjegao na šest bodova plusa. Belgijanci više ne mogu dostići Djurgarden, kojem je kao jedina prijetnja ostao susjed iz Norveške – Molde. Na poluvremenu je Djurgarden imao 3-0, a dva puta je suparničku mrežu pogađao Wikheim.

Golom Roberge Apollon je pobijedio AZ Alkmaar 1-0 čime su Ciprani ostvarili prvu pobjedu u skupini E, a AZ nakon tri pobjede prvi poraz. No, nizozemska momčad i dalje je prva na ljestvici te najbliža direktnom plasmanu u drugi krug.

U skupini G na prvo mjesto je izbio rumunjski Cluj koji je u dva tjedna dva puta pobijedio prašku Slaviju. Ovaj put je bio bolji od Čeha na domaćem terenu s 2-0. Strijelci su bili Daec u 11. minuti iz jedanaesterca te Brazilac Yuri Matias pet minuta prije kraja.

Za Cluj su cijelu utakmicu odigrali hrvatski nogometaši Denis Kolinger i Karlo Muhar, dok je na početku drugog dijela u igru ušao Lovro Cvek.

Nogometaši Rennesa, Fenerbahčea i Freiburga osigurali su plasman u drugi krug Europske lige nakon što su u susretima 4. kola upisali nove pobjede.

Rennes je u susretu 4. kola B skupine u Varšavi pobijedio kijevski Dynamo sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Christopher Wooh u 48. minuti. Assignon je bacio iz kornera, a Wooh zabio za 1-0.

Hrvatski veznjak Lovro Majer igrao je za Rennes cijeli susret.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Fenerbahče koji je porazio AEK Larnacu sa 2-1 u susretu s tri jedanaesterca i jednim crvenim kartonom.

Fener je poveo u 16. minuti golom Joao Pedra, izjednačio je Ivan Tričkovski iz kaznenog udarca u 52. minuti, no goste je u novu prednost doveo Michy Batshuayi u 80. minuti iz novog kaznenog udarca. U 85. minuti AEK je ostao s igračem manje nakon što je Angel Garcia skrivio jedanaesterac. Pucao je Enner Valencia, ali je Kenan Pirić obranio njegov udarac.

Nakon četiri kola Rennes i Fenerbahče vode sa po 10 bodova i osigurali su prolaz, no još je upitno tko ide direktno u osminu finala, a tko u play-off. Pitanje pobjednika skupine možda će se razriješiti u idućem kolu kada se ova dva kluba sastaju u Istanbulu. AEK drži treće mjesto s tri boda, dok je Dynamo upisao i četvrti poraz.

Prolaz dalje je osigurao i Freiburg koji je u skupini G na gostovanju porazio Nantes sa 4-0, a golove su zabili Lukas Kubler (26), Michael Gregoritsch (71), Moses Simon (82-ag) i Wooyeong Jeong (87).

U drugom susretu Karabag i Olympiakos su odigrali 0-0. Filip Ozobić je za domaći sastav igrao od 62. minute, dok je Šime Vrsaljko igrao cijeli susret za goste.

Freiburg vodi na ljestvici sa 12 bodova ispred Karabaga (7), Nantesa (3) i Olympiakosa (1).

Arsenal je u susretu 4. kola A skupine na gostovanju pobijedio Bodo/Glimt sa 1-0 nakon što je prošlog tjedna na svom travnjaku slavio sa 3-0. Pogodak odluke zabio je Bukayo Saka u 24. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju PSV Eindhoven i Zurich.

Na ljestvici vodi Arsenal s devet bodova, Bodo/Glimt i PSV imaju po četiri boda, a Zurich je upisao tri poraza.

U derbiju kola skupine C Real Betis i Roma su odigrali 1-1 nakon što su Španjolci slavili na Olimpicu sa 2-1.

Joaquin Sanchez je u 34. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Andrea Belotti u 53. minuti.

U drugom susretu kasnije se sastaju Ludogorec i HJK.

Na ljestvici vodi Betis sa 10 bodova, Ludogorec i Roma imaju po četiri, a HJK je na nuli.