Bojan Bogdanović postao je najefikasniji hrvatski košarkaš u NBA ligi svih vremena. Košarkaš Detroit Pistonsa je u gostujućoj 116:104 pobjedi svoje momčadi kod Minnesota Timberwolvesa zabio 28 koševa čime je na vječnoj listi preskočio Tonija Kukoča. Bogdanović je tim učinkom stigao do brojke od 9835…

Главная страница » Prestigao je legendarnog Tonija Kukoča, Bojan Bogdanović postao je najefikasniji hrvatski košarkaš u NBA ligi svih vremena

Bogdanović je tim učinkom stigao do brojke od 9835 koševa postignutih u karijeri u regularnom dijelu NBA sezone i za to mu je trebala 641 utakmica. Sada je Bogdanović 402. najbolji strijelac u povijesti NBA lige u regularnom dijelu sezone, dok je nekadašnja zvijezda Chicago Bulllsa Kukoč 403. na toj listi. Kukoč je tijekom NBA karijere zabio 9810 koševa u regularnom dijelu sezone, u ukupno 846 susreta. Očekuje se kako će Bogdanović ove sezone proći i brojku od deset tisuća koševa.

Najefikasniji NBA košarkaš svih vremena je Kareem Abdul-Jabbar sa 38387 koševa. U lovu na njega je košarkaš LA Lakersa LeBron James koji je na 37860 poena. Ostane li zdrav, James bi ga trebao stići ove sezone.

Uz 28 poena čime je u Minneapolisu bio uvjerljivo najbolji strijelac svoje momčadi, Bogdanović je imao i šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Iz igre je Bogdanović ukupno šutirao 10/14, uz odličan šut za tricu 3/4. Čak 17 poena zabio je Bogdanović u fantastičnoj trećoj četvrtini, uključujući i sve tri trice kojima je trasirao put svojoj momčadi prema pobjedi. Detroit je nadoknadio čak 18 koševa zaostatka iz prve četvrtine. Unatoč ovom trijumfu Pistonsi su i dalje najslabija momčad lige, Detroit je sada na omjeru pobjeda i poraza 10-29.

U porazu LA Clippersa kod Indiana Pacersa 130:131 Ivica Zubac je imao skromnu večer. Hrvatski reprezentativac je zabio šest poena i imao sedam skokova za 26 minuta provedenih na parketu.