Košarkaši Denver Nuggets poveli su sa 2-0 u finalu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige nakon što su na svom terenu svladali Los Angeles Lakerse sa 108-103.

Nakon što su u prvom susretu finala Zapada slavili sa 132-126, Nuggtsi su bili bolji i u drugom susretu pobijedivši sa 108-103. Serija sada seli u Los Angeles gdje su na rasporedu iduće dvije utakmice, prva 20. svibnja, a druga dva dana kasnije.

Prve četvrtina je protekla u egalu (27-27), da bi gosti sredinom druge dionice stigli do 11 koševa prednosti (45-34). Denver je do poluvremena smanjio na pet koševa zaostatka (53-38). Lakersi su gotovo cijelu treću četvrtinu bili u vodstvu, u jednom trenutku ponovo su imali +11 (68-57), ali su prednost ispustili na početku posljednje dionice.

Denver je sjajno ušao u posljednju četvrtinu i nakon pet minuta igre imao je 12 koševa plusa (96-84).

Lakersi se nisu predavali i na ulazu u posljednju minutu smanjili su zaostatak na svega dva koša (101-99). Domaćin je do kraja zahvaljujući koševima Jamala Murraya, s linje slobodnih bacanja, povećao prednost i izborio pobjedu. Murray je u posljednjih 50 sekundi imao čak osam slobodnih bacanja, pri čemu je sedam pogodio.

Murray je bio sjajno raspoložen, postigao je 37 koševa, pri čemu čak 23 u posljednjoj četvrtini. Dodao je i 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Utakmicu je obilježio i težak promašaj LeBrona Jamesa. Sredinom druge četvtine nakon kontre promašio je zakucavanje, video pogledajte OVDJE.

“Bilo bi puno lakše da sam ih zabio i prvom poluvremenu,” rekao je Murray za ESPN.

“Promašio sam neke šuteve u prvom poluvremenu, ali su dečki rekli da nastavim šutirati. Radilo se o disciplini i prilagodbama. Ostali smo disciplinirani, čak i kad su bili u serijama, uspjeli smo napraviti potrebne prilagodbe,” dodao je.

Srpski centar Nikola Jokić upisao je novi “triple-double”, 23 koša, 17 skokova i 12 asistencija, dok je Michael Porter dodao 16 koševa i sedam skokova.

Momčad iz Colorada ove sezone ima najbolji učinak na domaćem parketu, 41 pobjedu i osam poraza, uključujući skor 8-0 u doigravanju. Nuggetsi nikada u svojoj povijesti nisu bili ovako blizu NBA finalu, a njihovog trenera Michael Malone smeta što su svu pažnju dobili Lakersi.

“Pobijediš u prvoj utakmici i svi pričaju samo o Lakersima. Budimo iskreni, nacionalni narativ je bio, ‘Hej, Lakersi su dobro. Gube 1-0, ali su nešto smislili. Nitko nije pričao o tome kako je Nikola imao povijesnu izvedbu. Sada ima 13 (playoff) triple-doubleova, treći je svih vremena. Ono što radi je jednostavno nevjerojatno,” kazao je Malone.

U suparničkim redovima po 22 koša postigli su LeBron James i Austin Reaves. James je imao i 10 skokova i devet asistencija. Rui Hachimura je postigao 21 koš, dok je Anthony Davies dodao 18 koševa i 14 skokova.

“Sada je na nama da odradimo radimo svoj posao kod kuće,” kazao je trener Lakersa Darvin Ham.

U finalu Istočne konferencije košarkaši Miami Heata vode sa 1-0 u pobjedama protiv Boston Celticsa.

Source: slobodnadalmacija.hr

Главная страница » Promašaj LeBrona Jamesa zasjenio je povijesnu večer Nikole Jokića, trener Denvera požalio se nakon utakmice