POBJEDOM u Helsinkiju Kraljevski je klub osvojio europski Superkup

Главная страница » REAL MADRID – EINTRACHT 2:0 Alaba i Benzema donijeli Realu prvi trofej ove sezone

REAL MADRID osvojio je europski Superkup pobijedivši Eintracht Frankfurt 2:0 u Helsinkiju. Golove su za Real zabili Alaba i Benzema. Luka Modrić igrao je od početka za Real, a iz igre je izašao u 66. minuti, nakon što je Benzema zabio drugi gol na utakmici. Carlo Ancelotti izveo je na teren ono najbolje što ima, momčad koja je osvojila Ligu prvaka, dok je momčad Eintrachta ostala bez najboljeg igrača Filipa Kostića, koji je prešao u Juventus.

Bez obzira na to, Nijemci su ostavili dobar dojam. Kamada i Knauff imali su po jednu dobru šansu i Courtois se morao dobro rastegnuti da obrani njihove udarce. Na drugoj je strani Vinicius zapucao jedan zicer koji mu je u 17. minuti pripremio Benzema. Real je na početku utakmice bio neuvjerljiv, no ipak je zabio.

David Alaba zabio je u 37. minuti za 1:0 Ubacio je Kroos iz kornera, a igrači Reala potpuno su izdominirali u zraku. Benzema je najprije loptu poslao glavom na drugu vratnicu, Casemiro vratio u sredinu, a Alaba ugurao loptu neometano u praznu mrežu.

Karim Benzema je mogao dovesti Real u prednost od 2:0 samo tri minute kasnije. Dobio je nakon brze akcije loptu u sredinu s desne strane, imao je s 15 metara čist udarac na gol, no pucao je snažno pored Trappovog gola..

Casemirova greda i Benzemina točka na “i”

U drugom je poluvremenu Real nizao dobre šanse, Casemiro je najprije pogodio gredu ,a onda je Benzema zabio za 2:0 u 65. minuti. Bila je to jednostavna akcija Reala, Vinicius je probio lijevu stranu i dao povratnu loptu za Benzemu koji je čekao na rubu šesnaesterca. Nije to bila idealna lopta, poskakivala je, no Francuz je idealno pogodio i Trapp nije imao šanse obraniti taj udarac.

Luka Modrić izašao je iz igre odmah nakon Benzeminog gola, a umjesto njega ušao je Rodrygo. Modrić je standardno dijelio lopte svojim suigračima, Casemiru je dodao kad je pogodio prečku, a namjestio je i Viniciusu jedan zicer koji Brazilac nije uspio zabiti početkom drugog poluvremena.