Nogometaši Real Sociedada svladali su na Old Traffordu Manchester United s 1-0 u dvoboju 1. kola skupine E Europske lige. Domaći trener Ten Hag izveo je jaku momčad protiv suparnika iz Španjolske. Od početka su zaigrali Casemiro, Eriksen, De Gea, Antony te Cristiano Ronaldo, dok su kasnije tijekom u…

Главная страница » Real Sociedad pobijedio na Old Traffordu, Monaco u Beogradu, Roma pala u Bugarskoj

Nogometaši Real Sociedada svladali su na Old Traffordu Manchester United s 1-0 u dvoboju 1. kola skupine E Europske lige.

Domaći trener Ten Hag izveo je jaku momčad protiv suparnika iz Španjolske. Od početka su zaigrali Casemiro, Eriksen, De Gea, Antony te Cristiano Ronaldo, dok su kasnije tijekom utakmice ušli Sancho i Bruno Fernandes.

No, Manchester United je ostao nedorečen u napadu, a utakmica je odlučena u 59. minuti kada je Brais Mendez realizirao jedanaesterac za slavlje gostiju.

U toj je skupini još Šerif, sastav kojeg vodi hrvatski trener Stjepan Tomas, uvjerljivo slavio na Cipru protiv Omonije s 1-0. Jedan od tri pogotka je postigao Iyayi Atiemwen, donedavni igrač Gorice i Dinama.

U skupini F uvjerljiv je start u Europsku ligu imao Lazio koji je na Olimpicu pobijedio Feyenoord 4-2. Nakon sat vremena Lazio je imao 4-0 nakon golova Luisa Alberta, Felipea Andersona i dva Matiasa Vecina. Gimenez je s dva gola uljepšao poraz za Nizozemce, a posljednjih dvadeset minuta za Lazio je odigrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Golom Embola iz jedanaesterca u 74. minuti Monaco je u skupini H pobijedio Crvenu zvezdu u Beogradu 1-0, dok je u toj skupini Ferencvaros s 3-2 na domaćem terenu bio bolji od turskog prvaka Trabzonspora. Mađarski sastav je izdržao sve probleme i slavio premda je već od 16. minute imao igrača manje (Ćivić). Norvežanin Nguen je zabio dva gola za Ferencvaros, a jedan Traore, igrač iz Malija.

Golom Guessanda u 93. minut Nantes je pred svojim navijačima svladao Olympiakos 2-1 u skupini G, gdje je još, istim rezultatom, Freiburg bio bolji od Qarabaga.

Nogometaši Rome, prošlosezonski osvajači Konferencijske lige, porazom 1-2 kod bugarskog Ludogoreca otvorili su natjecanje u Europskoj ligi.

Bugarski prvak, sastav kojeg je izbacio zagrebački Dinamo na svom putu prema Ligi prvaka, poveo je u 72. minuti golom Brazilca Caulyja. Činilo se da će Rimljani izbjeći poraz kada je Šomurodov izjednačio u 86. minuti, ali Brazilci su te večeri bili kobni po Romu te je u 88. minuti igrač s klupe, Nonato, zabio za konačnih 2-1 Bugara.

Nakon odličnog otvaranje sezone drugi je ovo poraz Rome u nizu. Prošlog vikenda momčad Josea Mourinha je izgubila s 0-4 na gostovanju kod Udinesea u Serie A.

U toj skupini C Betis je uz dva pogotka Williana Josea s 2-0 slavio kod finskog prvaka HJK Helsinkija.

Arsenal je golovima Marquinhosa i Nketiaha s 2-1 pobijedio Zuerich u gostima, a za domaćina je posljednjih deset minuta odigrao hrvatski napadač Ivan Santini. U toj skupini A norveški Bodo Glimt, još jedna momčad koja je ovog ljeta pala protiv Dinama, uhvatila je bod na gostovanju u Eindhovenu te je odigrala 1-1 protiv PSV-a. Bodo je poveo golom Gronbaeka u 44. minuti, dok je u 62. izjednačio Gakpo.

U skupini B Rennes je golom Assignona u 94. minuti svladao 2-1 AEK Larnacu. Hrvatski nogometaš Lovro Majer je igrao za Rennes do 83. minute. U završnici se odlučivala i druga utakmica te skupine, a Fenerbahče je s istih 2-1 pobijedio kijevski Dinamo. Gol odluke je dao belgijski napadač Batshuayji u 92. minuti.

U skupini D su uspješni bili gosti. Braga je slavila 2-0 u Švedskoj kod Malmoa golovima Brune Rodriguesa i Ricarda Horte, dok je belgijski Union St. Gilloise iznenadio u gostima Union Berlin pobjedom 1-0. Lynen je u 38. minuti dao gol vrijedan tri boda.

Nogometaši West Hama pobjednički su zakoračili u ovosezonsku Konferencijsku ligu te su na domaćem terenu, u skupini B, bili bolji od rumunjske Steaue 3-1.

Gosti iz Bukurešta su poveli golom Cordee u 34. minuti te su čuvali vodstvo do 69. minute. Tada je krenuo preokret, a sve je zaključeno s tri gola domaće momčadi. Počelo je golom Bowena iz jedanaesterca u 69., a potom su suparničku mrežu još pogađali Emerson u 74. i Antonio u 90.

U skupini D su Nica i Koeln odigrali 1-1 nakon što je na samom stadionu došlo do žestokih sukoba huligana s obje strane. Gosti iz Njemačke su poveli pogotkom Tiggesa u 19. minuti, dok je domaćinu bod donio Delort koji je u 62. minuti pogodio s bijele točke.

U skupini H je Basel bio uspješan domaćin te je s 3-1 bio bolji od Pjunika, predstavnika iz Armenije. Do 54. minute je rezultat bio 1-1, a onda je do kraja dva pogotka postigao Nizozemac Wouter Burger i time postao domaći junak. U toj grupi su još u Bratislavi Slovan i Žalgiris odigrali bez golova, s tim da je za goste cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Petar Mamić.

U 180 minuta skupine F nije postignut ni jedan pogodak. Molde i Gent su odigrali 0-0, kao i u Dublinu gdje je švedski Djurgarden, momčad koja je ranije tijekom ljeta iz Europe izbacila Rijeku, gostovao kod Shamrock Roversa.