Real Madrid je osvajač španjolskog Kupa kralja, prvog nakon devet godina čekanja. U finalu igranom u Sevilli je s 2:1 svladao Osasunu za svoju 20. titulu u ovom natjecanju. Junak Realove pobjede bio je mladi Brazilac Rodrygo Goes, koji je postigao oba pogotka.

Prvi gol zabio je u drugoj minuti nakon što je Vinicius Junior lijepo prošao po lijevoj strani i pronašao svog sunarodnjaka, koji nije imao težak zadatak pogoditi za vodstvo Madriđana. Osasuna je uspjela izjednačiti u 58. minuti. Lucas Torro odličnim je udarcem s 20-ak metara matirao Thibauta Courtoisa.

Nije dugo trebalo Realu da postigne pobjedonosni pogodak. Opet je Vinicius prošao po lijevoj strani, no ovaj puta je njegovo dodavanje obrana Osasune na tren očistila. Ipak, na loptu je natrčao Toni Kroos i šutirao, a ona se od bloka odbila do Rodryga, koji je svojim drugim golom donio trofej Realu.

Luka Modrić, zaigrao je u redovima pobjednika od 82. minute, dobro se oporavio od ozljede mišića, u igri je zamijenio svog partnera u vezi Tonija Kroosa. S druge strane je Ante Budimir za Osasunu bio na terenu do 70. minute, a onda ga je zamijenio Chimy Avila.

Главная страница » Rodrygo odveo Real Madrid do titule pobjednika Kupa kralja, Modrićev 23. trofej, zaigrao u završnici susreta