Aktualni europski prvak Real Madrid izborio je plasman u polufinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu četvrtfinala na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea sa 2-0 potvrdivši identičnu pobjedu iz Madrida. U sudaru dva posljednja europska prvaka, slavio je aktualni prvak. “Kraljevski klub” je…

Главная страница » Rodrygo odveo Real u polufinale, tuga i nevjerica nakon drame na prepunom stadionu Diego Maradona

U sudaru dva posljednja europska prvaka, slavio je aktualni prvak. “Kraljevski klub” je u prvom susretu u Madridu slavio sa 2-0, a potom je u Londonu pobijedio identičnim rezultatom za uvjerljivih 4-0 protiv londonskih “Bluesa”.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Rodrygo (58, 80), no velike zasluge za golove idu i njegovim asistentima Viniciusu i Federicu Valverdeu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, baš kao i Mateo Kovačić za Chelsea.

Za Real je to čak 32. polufinale u povijesti Kupa/Lige prvaka, pri čemu 16. u Ligi prvaka, dok će u Londonu željeti što prije zaboraviti ovu sezonu u kojoj su trenutačno na 11. mjestu Premier lige daleko od Europe, ispali su iz oba nacionalna Kupa, a Liga prvaka im je bila posljednja prilika za veliki rezultat ove sezone. Bio je to četvrti uzastopni poraz Chelsea u svim natjecanjima, te peti u zadnjih šest susreta.

Real Madrid i Chelsea susreli su se čak treću uzastopnu godinu, a zanimljivo u prethodne dvije godine ekipa koja bi slavila na koncu bi otišla do kraja osvojivši trofej.

Prošle sezone Luka Modrić i društvo su u četvrtfinalu porazili londonske “Bluese”, a potom preko Manchester Cityja i Liverpoola stigli do 14. europske krune. Godinu dana prije Chelsea je izbacio Real u polufinalu, a zatim u finalu svladao i Manchester City za drugi europski naslov.

Trilogija se nastavila i ove godine, a uz dvije uvjerljive predstave “Los Blancosa” koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Manchester Cityja i Bayerna, a engleski prvak je u prvom susretu na svom travnjaku slavio sa 3-0.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su “Bluesi”. Reece James je u 11. minuti ubacio u kazneni prostor, lopta se odbila do N‘Gola Kantea koji je bio sam na desetak metara, ali je vrlo loše pucao pored gola.

Real je uzvratio u 21. minuti. Carvajal je dodao za Rodryga, koji iskosa sa 12 metara pogodio vanjski dio vratnice. U 32. minuti zaprijetio je i Luka Modrić. Hrvatski kapetan je po desnoj strani ušao u kazneni prostor i pucao, ali je Kepa odlično obranio.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je domaćin u 44. minuti. James je odlično ubacio s desne strane do Marca Cucurelle, koji je bio sam na par metara od golmana Reala, ali je Courtois fantastično obranio.

Nova sjajna priliku londonski sastav je imao u 52. minuti. Havertz je ubacio, Galagher glavom prebacio na Kantea koji sa pet metara pucao, ali je Eder Militao blokirao njegov udarac. Pet minuta kasnije pucao je i Havertz, ali ravno u belgijskog vratara.

U trenucima najvećeg pritiska “Bluesa”, gosti su poveli u 58. minuti. Bila je to sjajna kontra španjolskog sastava. Rodrygo je projurio po desnoj strani pored Trevoha Chalobaha, ušao u kazneni prostor te na drugoj stativi uposlio Viniciusa koji je vratio Rodrygu na pet metara, a ovaj pogodio za vodstvo gostiju.

U 65. minuti Enzo Fernandez je bio korak do izjednačenja, ali je Courtois bio siguran. Frank Lampard je brojnim izmjenama pokušao promijeniti situaciju na terenu, ali bezuspješno.

Petnaest minuta prije kraja Vinicius je mogao razriješiti sve dvojbe, krenuo je sam prema Kepi nakon sjajnog Modrićevog proigravanja, ali su stoperi Chelsea dostigli i propala je odlična prilika za goste.

No, u 80. je sve bilo gotovo. Vinicius je proigrao Valverdea koji je prošao kroz obranu Chelsea, te nesebično dodao do Rodryga koji je u praznu mrežu zabio za 2-0.

Nogometaši Milana plasirali su se u polufinale Lige prvaka odigravši 1-1 na stadionu Diego Armando Maradona protiv domaćeg Napolija, čime su obranili prednost (1-0) iz milanskog dvoboja.

Vodeći pogodak za Milan postigao je francuski napadač Olivier Giroud u 43. minuti, a velike zasluge pripadaju i asistentu, Portugalcu Rafaelu Leau.

Izjednačio je Victor Osimhen na samom kraju utakmice, u trećoj minuti sučevog dodatka.

Milan je u Napulj stigao s jasnom idejom u čvrstom i pokretljivom obrambenom bloku braniti minimalnu prednost (1-0) stečenu u prvoj utakmici i prijetiti iz brzih kontranapada. Napoli je imao loptu u nogama, više udaraca prema golu (10-4) u prvom poluvremenu, ali su gosti bili konkretniji i bili opasni gotovo svaki put kad bi prešli u suparničku polovicu.

Rafael Leao je bio igrač koji je najviše mučio domaću obranu, a u 21. minuti je zahvaljujući nesmotrenom potezu Marija Ruija izborio kazneni udarac za svoju momčad. Iskusni, 36-godišnji francuski napadač Olivier Giroud preuzeo je ulogu izvođača. Gađao je donji lijevi kut, ali je vratar Napolija Alex Meret pročitao Giroudovu namjeru i obranio udarac.

Francuz se šest minuta poslije mogao iskupiti, ali je Meret još jednom izašao kao pobjednik, obranivši nogama Giroudov udarac iz srca šesnaesterca.

No, kad je treći put došao u priliku za postizanje pogotka, francuski napadač nije pogriješio. Najveći dio posla obavio je Rafael Leao. Portugalac je primio loptu duboko u svojoj polovici, a onda se sjurio po lijevom boku. U punom sprintu je došao do kaznenog prostora, tamo je driblingom slomio Amira Rrahmanija, a onda s ruba peterca poslao povratnu loptu prema sredini. Njegov prodor pratio je Giroud i sa sedam metara ljevicom poslao loptu u desni donji kut za vodstvo Milana.

Domaća momčad je u prvom poluvremenu uspjela postići pogodak, u četvrtoj minuti sučevog dodatka, ali je radost Victora Osimhena kratko trajala. Naime, poljski sudac Szymon Marciniak ispravno je prosudio da je lopta pogodila nigerijskog napadača u ruku prije nego što ju je poslao u mrežu.

Drugo poluvrijeme je proteklo u još većoj nadmoći Napolija, ali momčad Luciana Spallettija nije imala preciznosti u završnici. To se posebno odnosi na Gruzijca Khvichu Kvaratskheliju, koji je iz sličnih situacija u 46. i 58. minuti, iskosa s lijeve strane, pucao snažno, ali preko grede.

Ponajbolji igrač Napolija u ovoj sezoni je definitivno zaslužio epitet “tragičara” u domaćim redovima, kad je u 82. minuti propusti realizirati kazneni udarac. Gađao je donji desni kut, ali je Mike Maignan obranio njegov udarac.

U trećoj minuti sučevog dodatka Napoli je ipak došao do pogotka. Victor Osimhen je zatresao mrežu nakon ubačaja iz kuta Giacoma Raspadorija, ali za preokret je ponestalo vremena.

Milan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Benfice i Intera, u kojem će Inter u srijedu pred svojim navijačima braniti prednost od 2-0 iz prvog dvoboja odigranog u Lisabonu.

CHELSEA – REAL MADRID 0:2 (Rodrygo 58., 80.)

CHELSEA: Kepa – Chalobah, Silva, Fofana – James, Kante, Fernandez (od 68. Sterling), Kovačić, Cucurella (od 68. Mudrik) – Gallagher (od 68. Felix) – Havertz (od 77. Mount).

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos (od 76. Ceballos), Modrić – Rodrygo, Bezema (od 71. Tchouameni), Vinicius Jr.

Napoli – Milan         1-1 (Osimhen 90+3/Giroud 43)

NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani (od 75. Ostigard), Jesus, Rui (od 34. Olivera) – Ndombele (63. Elmas), Lobotka, Zielinski (od 75. Raspadori) – Politano (od 34. Lozano), Kvaratškelia, Osimhen

MILAN: Maignan – Calabria, Tomori, Kjaer, Hernandez – Tonali, Krunić – Diaz (od 59. Messias), Bennacer, Leao – Giroud (od 68. Origi)