Nogometaši West Hama nastavili su savršeni put kroz skupinu B Konferencijske lige, a u 3. kolu je engleska momčad u gostima svladala Anderlecht 1-0. Dugo su mreže mirovale na tom susretu, a svom je sastavu treću pobjedu u ovom natjecanju osigurao sjajni talijanski napadač Gianluca Scamacca koji je u…

Главная страница » Savršeni West Ham, luda utakmica i pobjeda Ballkanija, Omonija namučila United, Mađari stradali u Beogradu

Nogometaši West Hama nastavili su savršeni put kroz skupinu B Konferencijske lige, a u 3. kolu je engleska momčad u gostima svladala Anderlecht 1-0.

Dugo su mreže mirovale na tom susretu, a svom je sastavu treću pobjedu u ovom natjecanju osigurao sjajni talijanski napadač Gianluca Scamacca koji je u 79. minuti postigao jedini pogodak.

Nakon dva startna poraza premijernu je pobjedu u toj skupini B ostvario danski Silkeborg i to sa stilom. Pred svojim navijačima Silkeborg je pobijedio rumunjsku Steaua 5-0, a sve je bilo gotovo nakon prvih 45 minuta kada je domaćin imao tri gola prednosti. Strijelci su bili Klynge u 3., Kuks u 7. i Helenius iz jedanaesterca u 35. minuti. U nastavku su dodatno Rumunje potopili Porgarson i Adamsen.

U skupini C pogodaka nije bilo u Poznanu gdje su 0-0 odigrali domaći Lech i Hapoel Beer Sheva, a cijelu utakmicu za domaći sastav je odradio hrvatski nogometaš Antonio Milić.

Nogometaši Nice upisali su u 3. kolu skupine D premijernu pobjedu nakon što su u gostima, kod češke momčadi Slovačko, slavili 1-0. Tvrda utakmica odlučena je početkom drugog poluvremena, a jedini je strijelac u 54. minuti bio Nicolas Pepe koji je tako Nici nakon dva remija osigurao prvu pobjedu. U toj skupini, od 21 sat, ogled 3. kola igraju Koeln i Partizan, do ovog kola vodeće dvije momčadi, s tim da je Nica privremeno skočila na prvo mjesto ljestvice.

Igrači Dnjipra-1 i Vaduza odigrali su u Košicama, u skupini E, neodlučeno 2-2 u ogledu gdje je ukrajinski sastav poveo golom Dovbika u 5. minuti, ali su gosti iz Lihtenštajna, koji se inače natječu u švicarskoj ligi, preokrenuli golovima Fehra u 26. i Gassera u 47. minuti. Na konačnih 2-2 postavio je Pihaljonok golom u 78. minuti te Dnjipro-1 ima trenutačno četiri, a Vaduz dva boda.

U skupini F prvu pobjedu ostvario je Molde koji je na domaćem terenu svladao irski Shamrock Rovers s 3-0. Igrač utakmice bio je Ola Brynhildsen koji je postigao dva gola, dok je jedan dodao Hussain. U ovoj skupini od 21 sat igraju Gent i Djurgarden koji su dosad ostvarili po pobjedu i remi.

Veliku pobjedu u skupini G je ostvario Ballkani, predstavnik Kosova, koji je u gostima nadjačao turski Sivasspor 4-3 u infarktnom dvoboju. Nakon remija i poraza u toj skupini G bila je ovo prva pobjeda za Ballkani, kao što je Sivasspor upisao prvi poraz. Za tursku momčad sve je počelo idealno već u 1. minuti jer je tada Norvežanin Ulvestad doveo domaćina u vodstvo. No, Balkani je okrenuo situaciju na terenu već do kraja poluvremena. Thaci u 20. i Potoku u 31. minuti su zabijali za 2-1 gostiju, a novi udarac Sivasspor je primio u 66. minuti kada je Korenica povećao na 3-1.

Sivasspor se uspio vratiti na 3-3 i to golovima Yesilyurta u 75. i Yatabarea u 92. minuti. Ali, zadnju riječ na susretu imali su gosti te je Krasniqi zabio u 94. minuti za slavlje kosovske momčadi. Kasnije tijekom večeri u toj skupini G u Pragu igraju Slavia i rumunjski Cluj.

Armenski Pjunik na svom je terenu, u skupini H, svladao litavski Žalgiris 2-0 golovima Brazilca Juninha i Nigerijca Otubanja. Hrvatski nogometaš Petar Mamić za goste je u igru ušao u 73. minuti, dok su na gostujućoj klupi ostali Josip Tadić i Tomislav Duka.

U susretu 3. kola E skupine Europske lige Manchester United je na gostovanju pobijedio Omoniju sa 3-2, dok je u drugom susretu iz ove skupine Šerif, kojeg vodi Stjepan Tomas, kod kuće izgubio od Real Sociedada sa 0-2.

Omonija je povela protiv Manchestera golom Karima Ansarifarda u 34. minuti i obranila je prednost do kraja poluvremena. “Crveni vragovi” su u nastavku zabili tri gola, a strijelci su bili Marcus Rashford (53, 84) i Anthony Martial (63). Konačnih 3-2 postavio je Nikolaos Panagiotou pet minuta prije kraja susreta.

U drugom susretu Real Sociedad je na gostovanju porazio Šerif sa 2-0. Momčad hrvatskog stručnjaka Stjepana Tomasa dobro se držala u prvom poluvremenu, no gosti su u nastavku ipak stigli do pobjede.

Sociedad je poveo u 53. minuti golom Davida Silve, a sedam minuta kasnije Šerif je ostao s igračem manje nakon što je isključen Moussa Kyabou. U nastavku akcije Brais Mendez je ubacio, a Aritz Elustondo glavom zabio za 2-0.

Na ljestvici vodi Real Sociedad s devet bodova, Manchester United ima šest, Šerif tri, a Omonija je bez bodova.

U susretu iz skupine A PSV Eindhoven je na gostovanju porazio Zurich sa čak 5-1.

Nizozemski sastav je pitanje pobjednika razriješio već u prvom poluvremenu postigavši četiri gola. Prva dva gola zabio je Yorbe Vertessen 10, 15), a do konca prvog dijela među strijelce su se upisali i Cody Gakpo (22) i Xavi Simons (35). Gakpo je u 55. zabio za 5-0, a poraz domaćina ublažio je Jonathan Okita u 87. minuti.

Nikola Katić je za Zurich igrao od 71. minute, dok Ivan Santini nije nastupio. U drugom susretu iz ove skupine od 21.00 sati igraju Arsenal i Bodo/Glimt.

Nakon nepotpunog trećeg kola na vode Bodo/Glimt i PSV sa po četiri boda, Arsenal ima tri, a Zurich je upisao i treći poraz.

U skupina C HJK i Ludogorec su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 10. minuti preko Matiasa Tissere, izjednačio je Perparim Hetemaj u 55. minuti. Simon Sluga nije branio za goste.

Kasnije se sastaju Roma i Real Betis.

Na ljestvici vodi Betis sa šest, Ludogorec ima četiri, Roma tri, a HJK je na nuli.

U skupina F Sturm i Lazio su odigrali bez golova.

Domaćin je od 82. minute igrao bez isključenog Jusufa Gazibegovića. Hrvatski veznjak Toma Bašić nije igrao za goste.

Večeras se još sastaju Midtjylland i Feyenoord.

Lazio i Sturm imaju po četiri boda, a Midtjylland i Feyenoord po tri.