Košarkaši Splita poraženi su od Mornara rezultatom 88:104 u 8. kolu AdmiralBet ABA lige. Bio je to sedmi poraz Žutih u regionalnoj ligi, u povratničkoj utakmici Roka Ukića. Prekaljeni razigravač odlučio se vratiti i još jednom pomoći Splitu. U povratku na parket 38-godišnjak je upisao 11 koševa, uz…

Главная страница » Sedmi poraz u regionalnoj ligi: ‘Žuti‘ su u okrnjenom sastavu bez glavnog igrača Shortera pali tek u zadnjoj četvrtini

Košarkaši Splita poraženi su od Mornara rezultatom 88:104 u 8. kolu AdmiralBet ABA lige. Bio je to sedmi poraz Žutih u regionalnoj ligi, u povratničkoj utakmici Roka Ukića. Prekaljeni razigravač odlučio se vratiti i još jednom pomoći Splitu. U povratku na parket 38-godišnjak je upisao 11 koševa, uz sedam asistencija.

Nije to, međutim, bilo od prevelike koristi Splitu koji je ipak poražen. Međutim, Žuti su u okrnjenom sastavu bez glavnog igrača Shortera pali tek u zadnjoj četvrtini. Hrabro su se držali, osokoljeni valjda prolaskom hrvatskih nogometaša u četvrtfinale. U prvoj su četvrtini u dva navrata i vodili (16:15 i 19:18). Na poluvremenu su zaostajali samo četiri poena. Goste su u igri držali Mavra, Sullivan i Runjić.

Do dvoznamenkaste prednosti Mornar je došao u trećoj četvrtini. Na krilima sjajnog Russella koji je susret završio s 37 poena, crnogorska je momčad nadvisila Split. Amerikanac je, čini se, baš raspoložen protiv hrvatskih ekipa. Ranije je Zadru zabio 47, Ciboni 35, a sada, evo, Splitu 37. Do 40. poena nikako nije mogao. Forsirao je tricu i na koncu se propisno ispromašivao (6/18 za tri).

Slomili su se Žuti u zadnjem periodu. Imao je Mornar i plus 21 (104:83) pred kraj dvoboja. I prije početka sezone bilo je jasno kako će Split svoje pobjede u regionalnoj ligi tražiti na Gripama. Za sada je momčad Srđana Subotića na dvije što je ostavlja na predzadnjem mjestu u poretku.

Za Žute odmora nema je već u srijedu (18 sati) igraju u gostima protiv Cibone u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića. Još nije potvrđeno, ali do tada se možda vrati i Shorter. Utakmica je to u kojoj će Split sigurno ciljati na pobjedu. U borbi za domaće trofeje itekako su živi.