U susretu petog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Aston Villu sa 2-1 upisavši i petu pobjedu, Manchester City je deklasirao Nottingham Forest sa 6-0, dok je Liverpool golom u sudačkoj nadoknadi porazio Newcastle United sa 2-1. Londonski “Topnici” su nastavili sjajan niz na otv…

Главная страница » Šestica Cityja, rekordi sjajnog Haalanda, Liverpool sretno do bodova, Tudorova nova pobjeda, kiks Napolija

Londonski “Topnici” su nastavili sjajan niz na otvaranju sezone upisavši i petu pobjedu, ovoga puta srušili su Aston Villu sa 2-1.

Domaćin je poveo u 30. minuti golom Gabriela Jesusa, izjednačio je Douglas Luiz u 74. minuti, a samo tri minute kasnije Gabriel Martinelli je vratio Arsenal u vodstvo.

Aktualni prvak Manchester City je na krilima sjajnog Erlnga Haalanda deklasirao Nottingham Forest sa 6-0.

Mladi Norvežanin je postigao hat-trick u prvom poluvremenu utakmice postavivši dva nova rekorda Premier lige. Ovaj 22-godišnjak postao je igrač koji je najbrže postigao dva hat-tricka u Premier ligi, to mu je uspjelo u petom nastupu, dok je prethodni najbolji rezultat bio 21 nastup Demba Ba.

Haaland je također, u prvih pet kola zabio rekordnih devet golova, jedan više od Sergia Aguera, također u dresu Cityja i Micka Quinna s Newcastleom.

Mladi Norvežanin je golove upisao u 12., 23. i 38. minuti i omogućio svojoj momčadi vodstvo 3-0 na poluvremenu. U nastavku susreta “Građani” su zabili još tri gola, a strijelci su bili Joao Cancelo (50), te Julian Alvarez (65, 87).

Liverpool je na Anfieldu pobijedio Newcastle United sa 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Fabio Carvalho u osmoj minuti nadoknade.

“Svrake” su povele u 38. minuti golom Alexandera Isaka, a izjednačio je Roberto Firmino u 61. minuti. U nastavku susreta “Redsi” su dominirali, imali su više od 70 posto posjeda lopte, uputili su 18 udaraca, gosti pet, te imali 13 kornera, gosti niti jedan, ali sve do osme minute nadoknade nisu uspjeli zabiti i drugi gol. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Salah je ubacio iz kornera, a Carvalho u gužvi zabio za pobjedu.

Londonski derbi između West Hama i Tottenhama završio je 1-1. Gosti su poveli autogolom Thila Kehrera u 34. minuti, a izjednačio je Tomaš Souček u 55. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je cijeli susret za Tottenham.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 15 bodova, Manchester City ima 13, Tottenham 11, a Brighton 10.

Na začelju je Leicester s jednim bodom.

Nogometaši Marseillea nastavljaju nizati odlične rezultate na startu francuskog prvenstva pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora.

U susretu 5. kola “Le Championnata”, Marseille je na Velodromeu pobijedio Clermont sa 1-0 i nalazi se na diobi prvog mjesta sa 13 bodova koliko imaju PSG i Lens.

Pogodak odluke zabio je Pape Gueye u 49. minuti. Dimitri Payet je ubacio iz kornera, a Gueye najviše skočio za pobjednički pogodak. OM je u završnici susreta mogao zabiti i drugi gol, no Alexis Sanchez nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Mory Diaw.

Gosti su najbliže pogotku bili u 57. minuti kada su u istom napadu dva puta pogodili okvir vratiju. Prvo je Muhammed Cham primio dobar pas i s ruba šesnaesterca pogodio prečku. Lopta se odbila do Yohana Magnina koji je odmah pucao, ali je i on uzdrmao vratnicu. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

Aktualni prvak PSG njije imao previše problema na gostovanju kod Toulousea. Parižani su slavili 3-0 golovima Neymara (37), Kylaina Mbappea (50) i Juana Bernata (90).

Rennes je pobijedio Brest sa 3-1, a Lovro Majer je za domaći sastav igrao 60 minuta upisavši asistenciju.

Majer je asistirao Rodonu u 53. minuti za vodstvo 1-0. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Franck Honorat, no Rennes je u samoj završnici susreta uspio zabiti još dva gola za pobjedu. Strijelci su bili Martin Terrier u 89. minuti, te  Desire Doue u prvoj minuti nadoknade.

Lyon se oporavio nakon loše igre u Reimsu u nedjelju pobjedom protiv Auxerrea (2-1), dok je Monaco kod kuće izgubio od Troyesa sa 2-4 produživši niz bez pobjede na pet susreta u svim natjecanjima.

“Lavovi” su protiv povratnika u elitno društvo poveli u 29. minuti preko Tetea, a Karl Toko Ekambi je u 72. zabi za 2-0. Gosti su do kraja uspjeli tek smanjiti preko Mathiasa Autreta u 80. minuti.

Tri dana nakon pariškog remija (1-1), Monaco je kod kuće pokazao potpuno drugačije lice i ponižen je od Troyesa (2-4). Igrači trenera Philippea Clementa još uvijek nemaju niti jednu pobjedu na svom travnjaku ove sezone.

Momčad iz Kneževine je povela u 11. minuti golom Alfonsa Maripana, no 12 minuta kasnije izjednačio je Florian Tardieu iz kaznenog udarca.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada je Maripan zaradio isključenje, a tri minute kasnije gosti su poveli preko Wilsona Odoberta. Mama Balde je u 49. zabio za 3-1, Youssouf Fofana je smanjio u 63. minuti, no sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješio je Yoann Salmier zabivši u 78. minuti za 4-2.

Na ljestvici vode PSG, Lens i Marseille sa po 13 bodova.

Nogometaši Juventusa pred svojim su navijačima svladali Speziju sa 2-0 u dvoboju 4. kola talijanske Serie A, dok je Napoli kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Leccea.

Gosti su imali prvi priliku za vodstvo u 25. minuti, ali je Lorenzo Colombo propustio realizirati kazneni udarac. Samo dvije minute poslije je makedonski reprezentativac Elif Elmas donio je prednost Napoliju.

Colombo se iskupio za promašeni jedanaesterac u 31. minuti, sjajnim pogotkom u rašlje za 1-1. Iako je domaća momčad bila nadmoćna u drugom poluvremenu, Napoli do novog pogotka nije došao pa je Lecce odnio veliki bod sa stadiona Diego Armando Maradona.

Kristijan Bistrović ostao je među pričuvnim igračima Leccea koji nisu zaigrali.

Juventus je u Torinu svladao Speziju s 2-0. Mrežu gostiju zatresao je Dušan Vlahović u 9. minuti, sjajno izvedenim slobodnim udarcem. Konačnih 2-0 postavio je Arkadiusz Milik u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju dvoboja.

Nogometaši Sampdorije postigli su prvi pogodak u novoj sezoni Serie A kojim su osvojili bod pred svojim navijačima u dvoboju 4. kola protiv rimskog Lazija, koji je završio 1-1. Ciro Immobile je gostima donio prednost u 21. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Manolo Gabbiadini u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

Toma Bašić je u momčadi Lazija dobio priliku zaigrati od 72. minute, a u samoj je završnici zaradio žuti karton.

Istovjetnim rezultatom (1-1) završio je dvoboj Empolija i Verona. Domaća momčad je povela u 26. minuti golom Tommasa Baldanzija, da bi u 69. minuti bod Veroni donio Yayah Kallon.

Udinese je pred svojim navijačima svladao Fiorentinu sa 1-0, a pogodak za tri boda postigao je Beto u 17. minuti. Filip Benković je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Nakon nepotpunog četvrtog kola u vodstvu je Roma sa 10 bodova, ispred Intera koji ih ima devet. Napoli, Juventus, Milan i Lazio imaju po osam bodova.

Source: slobodnadalmacija.hr