Šibenka je pobjedom zaključila sjajnu polusezonu i zadržala nepobjedivost na Baldekinu u HT Premijer ligi. Početkom drugog poluvremena činilo se kako je Šibenka ‘u konopcima‘, ne toliko zbog minus 12 (24:36), nego više zbog toga što su jako loše izgledali na parketu. Međutim, domaćini su tada zaigra…

Главная страница » Šibenka u dramatičnoj završnici dobila Zagrepčane: ključnu ‘tricu‘ pogodio je Pleadin, a gostima nisu pružili priliku za preokret

Šibenka je pobjedom zaključila sjajnu polusezonu i zadržala nepobjedivost na Baldekinu u HT Premijer ligi.

Početkom drugog poluvremena činilo se kako je Šibenka ‘u konopcima‘, ne toliko zbog minus 12 (24:36), nego više zbog toga što su jako loše izgledali na parketu.

Međutim, domaćini su tada zaigrali onako kako su to činili većim dijelom sezone, agresivno i efikasno te serijom (15:2) došli do minimalne prednosti (39:38).

Ipak, Narančasti su popustili koncem treće četvrtine, pa Cedevita u zadnju dionicu ulazi s plus šest (45:39).

Slično kao i u prošlom kolu sa Zadrom, Šibenčani su se pokazali majstorima završnice. Odličnom igrom u četvrtoj četvrtini ‘poništili‘ su prednost Cedevite i okrenuli semafor na svoju stranu.

Ipak, u zadnju minutu ušlo se s neriješenim rezultatom (57:57). Tada je presudnu tricu pogodio Juraj Pleadin. Ostale su Cedeviti dvije sekunde za moguće poravnanje, no Šibenka je mudro napravila prekršaj i poslala Šabića na liniju slobodnih bacanja. Kapetan gostiju pogodio je prvu loptu, a onda namjerno promašio drugu, ali čudo se nije dogodilo.

Source: slobodnadalmacija.hr