Sjajni Brentford produžio niz bez poraza na 12 utakmica

U POSLJEDNJEM susretu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Brentford je pobijedio Fulham s 3:2 produživši niz bez ligaškog poraza na čak 12 kola.

Главная страница » Sjajni Brentford produžio niz bez poraza na 12 utakmica

Sjajnu seriju Brentford je započeo 29. listopada prošle godine odigravši 1:1 protiv Wolverhamptona, a od tada je momčad Danca Thomasa Franka spojila šest pobjeda i šest remija. Na tom putu Brentford je na gostovanju dobio Manchester City (2:1), na svom travnjaku porazio Liverpool (3:1), te odigrao 2:2 protiv Tottenhama.

U vodećih pet europskih liga uz Brentford bez ligaškog poraza u ovoj godini su još jedino francuski Reims (10 kola) i njemačka Borussija Dortmund (8 kola).

Domaćin je poveo već u 6. minuti golom Ethana Pinnocka, no gosti iz Londona su smanjili u 39. minuti preko Manora Solomona. Andreas Pereira je pucao iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora. Dobro je pucao, ali je pogodio prečku, međutim odbijanac je glavom u praznu mrežu pogodio Solomon.

Brentford je u 53. minuti stigao do nove prednosti golom Ivana Toneyja iz jedanaesterca. Bio je to njegov deseti uspješno izvedeni kazneni udarac iz deset pokušaja otkako je 2020. stigao na Gtech Community stadion. Pet minuta prije kraja susreta Mathias Jensen je povećao prednost domaćina, a konačnih 3:2 postavio je Carlos Vinicius u devetoj minuti nadoknade.

Brentford je sada deveti s 39 bodova, dok je Fulham dvije stepenice više s bodom više. Na vrhu je Arsenal sa 63 boda, pet više od Manchester Cityja.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr