Sjajni Grbić zamijenio ozljeđenog Oblaka i spasio pobjedu Atletica u derbiju

Hrvatski golman Ivo Grbić (26) po četvrti je put sinoć stao na vrata Atletico Madrida, ovaj put na gostovanju kod Athletica iz Bilbaa. I po španjolskim medijima bio jedan od ključnih igrača na terenu u pobjedi (1:0) njegovog Atletica, premda je branio samo u zadnjih 20-tak minuta, nakon što je Jan O…

Главная страница » Sjajni Grbić zamijenio ozljeđenog Oblaka i spasio pobjedu Atletica u derbiju

Hrvatski golman Ivo Grbić (26) po četvrti je put sinoć stao na vrata Atletico Madrida, ovaj put na gostovanju kod Athletica iz Bilbaa. I po španjolskim medijima bio jedan od ključnih igrača na terenu u pobjedi (1:0) njegovog Atletica, premda je branio samo u zadnjih 20-tak minuta, nakon što je Jan Oblak zbog potresa mozga napustio teren. Naime, iako se u prvi mah mislilo da se radilo samo o ozljedi ramena slovenskog vratara, španjolski mediji prenose izjavu Diega Simeonea u kojoj je trener Atletica otkrio da se Oblak nije sjećao ničega…

– Je, bila je trauma ramena, ali i potres mozga. Liječnici su mi rekli da se ne sjeća niti jednog detalja s utakmice. Nisam razgovarao s njim nakon dvoboja, rečeno mi je da je odmah podvrgnut neurološkim pretragama i da nema znakova nekih poremećaja – rekao je Simeone., prenose Sportske novosti.

Grbić je po ulasku najprije odlično obranio dobar pokušaj Raula Garcije, da bi samoj završnici izveo još jednu sjajnu obranu, nakon pokušaja glavom Iniga Martineza. Marca je Grbića usprkos manjoj minutaži nagradila s dvije zvjezdice, dok je Jan Oblak dobio samo jednu.

“Grbić je bio odličan i s dvije intervencije trasirao je svojoj momčadi put do važne pobjede.”

Pogodak odluke postigao je Griezmann u 47. minuti. Bio mu je to 100. gol u LaLigi za Atletico i prvi koji je postigao nakon što je madridski klub nedavno od Barcelone otkupio francuskog napadača za 20 milijuna eura.