Slaven Bilić i Watford dobili derbi i stigli nadomak vrha tablice

U 15. kolu engleskog Championshipa susreli su se prošlogodišnji premierligaši. Watford je pod vodstvom Slavena Bilića slavio 2:1 nad Norwich Cityjem, čime je bivši izbornik hrvatske reprezentacije tako je stigao do svoje druge pobjede u ulozi glavnog trenera Watforda, koji se ovom pobjedom popeo na…

Главная страница » Slaven Bilić i Watford dobili derbi i stigli nadomak vrha tablice

U 15. kolu engleskog Championshipa susreli su se prošlogodišnji premierligaši. Watford je pod vodstvom Slavena Bilića slavio 2:1 nad Norwich Cityjem, čime je bivši izbornik hrvatske reprezentacije tako je stigao do svoje druge pobjede u ulozi glavnog trenera Watforda, koji se ovom pobjedom popeo na 10. mjesto ljestvice s 20 bodova.

Bilić je doživio pravi rollercoaster emocija u početnom dijelu susreta. Prvo se poveselio u 13. minuti kada je sudac Darren pokazao na bijelu točku nakon duela Ismaile Sarra i Liama Gibbsa. No, brzo je Slaven ostao razočaran jer marokanski veznjak Imran Louza propustio je iskoristiti kazneni udarac.

Spomenuti Ismaila Sarr odigrao je još jednu odličnu utakmicu. Senegalac je ponovno bio glavni pokretač Watfordovog napada, a svoju raspoloženu partiju najavio je u 18. minuti izvrsnom asistencijom za Louzu, koji je iz blizine spretno upisao pogodak iskupljenja i doveo Bilićeve izabranike u vodstvo. Marokancu je ovo drugi zgoditak u nizu, u prošlom kolu poentirao je u 3:1 porazu protiv Blackpoola.

Minimalna prednost nije zadovoljila domaćine s Vicarage Roada, već u idućoj ozbiljnoj šansi Keinan Davis povećao je stanje na semaforu. Ponovno je Sarr odigrao ključnu ulogu. Hitro je uletio u kazneni prostor probivši se među dvojicom braniča Norwicha, onda lažnjakom stvorio prostor za ubačaj.

U gužvi se lopta odbila do Asprille koji je namjeravao šutirati, ali loše je zahvatio Sarrov pas i slučajno pronašao Keinana Davisa (31). Posuđeni igrač Aston Ville zabio je gotovo iz iste pozicije s koje je Louza pogodio nekoliko minuta ranije.

Norwich je probudio nade preko Josha Sargenta (45) pred istekom prvog dijela. Dowell mu je proslijedio loptu usred kontranapada, a Sargent iz teške pozicije s lijeva gađa bliži kut vratar Bachmanna. Bio je to najljepši gol na utakmici, ali ostao je samo slabašna utjeha “Kanarincima”.

Moglo je biti i više, Watford je u drugom poluvremenu nastavio nizati opasne šanse, a Sarra je u 55. minuti greda spriječila da svoj izvrstan nastup okruni pogotkom. Na kraju Watford nije izbrojao tri komada u protivničkoj mreži, ali nova tri boda jest. Deseto mjesto ljestvice zvuči nezgodno, ali samo dva boda dijele Bilićev sastav od šestog mjesta, odnosno onog koje krajem sezone vodi u doigravanje za Premier ligu. Burnley i Sheffield United na vrhu su Championshipa s 25 bodova.