Beogradski Partizan svladao je kao gost Anadolu Efes sa 97-84 u utakmici 29. kola Eurolige odigranoj u četvrtak u Istanbulu. Prvak u posljednja dva izdanja ovog natjecanja je sjajno otvorio utakmicu i poveo sa 23-6, ali je momčad Željka Obradovića u sljedećih šest minuta napravila 18-2 i stigla na s…

Главная страница » Slavlje Partizana kod branitelja naslova, velikom serijom u završnici susreta stigli su vrijedne pobjede

Beogradski Partizan svladao je kao gost Anadolu Efes sa 97-84 u utakmici 29. kola Eurolige odigranoj u četvrtak u Istanbulu.

Prvak u posljednja dva izdanja ovog natjecanja je sjajno otvorio utakmicu i poveo sa 23-6, ali je momčad Željka Obradovića u sljedećih šest minuta napravila 18-2 i stigla na samo koš zaostatka, a poluvrijeme završila s dva poena prednosti (37-39). Andaolu Efes je u posljednjih osam minuta ušla s tri koša prednosti (70-67), a onda je Partizan u četiri i pol minute napravio 20-2 i došao do vrijedne pobjede.

Kevin Punter je postigao 19 koševa za pobjednike, Mathias Lessort 17, a Zach Leday i James Nunnally po 16. Strijelce Efesa predvodio je Will Clyburn sa 22 poena. Hrvatski reprezentativac Ante Žižić je bio u zapisniku, ali nije igrao.

Vodeći Olympiakos je slavio sa 74-72 na gostovanju kod Žalgirisa, a pobjednički koš je postigao Saša Vezenkov šest sekundi prije kraja. Vezenkov je postigao 25 poena uz osam skokova, dok je najbolji strijelac momčadi iz Kaunasa bio Latvijac Rolands Smits sa 18 koševa.

Košarkaši Real Madrida pred svojim su se navijačima morali dobro namučiti kako bi pobijedili Armani Milano sa 91-87 u neizvjesnoj završnici utakmice. Ponovno najveće zasluge za pobjedu idu Džananu Musi koji je ubacio 27 koševa, a Walter Tavares ga je pratio sa 17. Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je za 20 minuta ubacio 12 koševa uz šut 4/12 iz igre.

Strijelce talijanske momčadi predvodio je Shabazz Napier sa 17 poena, dok je Nicolo Melli ubacio 16.

Dramatična je bila završnica u Valenciji, gdje je istoimeni domaćin svladao turski Fenerbahče sa 82-80. Prvo je 11 sekundi prije kraja Marko Gudurić tricom sa devet metara izjednačio na 80-80, da bi na 0.4 sekundi do kraja James Webb III. uspio progurati loptu kroz obruč za pobjedu Valencije, nakon što je Jared Harper promašio polaganje.

Bojan Dubljević je sa 18 koševa bio najbolji strijelac domaće momčadi, a Gudurić je ubacio 23 za Fener.

Source: slobodnadalmacija.hr