U prvoj utakmici skupine D kvalifikacija za EURO 2024., u kojoj igra i Hrvatska, Turska je preokretom kao gost u Erevanu svladala Armeniju sa 2-1 (1-1). Utakmica je odlično počela za domaće koji su poveli u 10. minuti autogolom Ozana Kabaka koji je s dva metra u vlastitu mrežu ugurao prizemni ubačaj…

Главная страница » Sljedeći protivnik Hrvatske se namučio na otvaranju: Turska nakon preokreta svladala Armeniju u gostima

U prvoj utakmici skupine D kvalifikacija za EURO 2024., u kojoj igra i Hrvatska, Turska je preokretom kao gost u Erevanu svladala Armeniju sa 2-1 (1-1).

Utakmica je odlično počela za domaće koji su poveli u 10. minuti autogolom Ozana Kabaka koji je s dva metra u vlastitu mrežu ugurao prizemni ubačaj Kama Hovnanisjana. Ipak, u 35. minuti Orkun Kokcu je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut armenskih vrata i poravnao na 1-1.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 64. minuti kada je Kerem Akturkoglu pravovremeno utrčao između dva armenska stopera i iskoristio dubinsko proigravanje Enesa Unala za, pokazat će se, pobjednički pogodak.

Hrvatska će svoj nastup u ovim kvalifikacijama započeti u 20.45 sati kada će u Splitu ugostiti Wales, a u ovoj je skupini još Latvija.

Za tri dana Hrvatska će gostovati kod Turske u Bursi.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.

Uvjerljiva je na startu kvalifikacija u skupini I bila Švicarska koja je kao gost u Novom Sadu svladala Bjelorusiju sa 5-0 (3-0). Briljirao je u prvom poluvremenu Renato Steffen (4, 17, 29) koji je postigao “hat trick” u prvih pola sata, da bi se u nastavku u strijelce još upisali Xhaka (62) i Amdouni (65).

U drugoj utkamici ove skupine Izrael i Kosovo su u Tel Avivu igrali 1-1 (0-1). Gosti su poveli autogolom domaćeg kapetana Dase (36-ag) koji je nespretnom reakcijom u vlastitu mrežu pospremio povratnu loptu Rashice. Rashica je i u 49. minuti nadmudrio Dasu te postigao još jedan gol za Kosovo no on je poništen zbog navodnog prekršaja kosovskog napadača nakon pegleda snimke. Na konačnih 1-1 poravnao je Peretz (56).

U ovoj skupini će još igrati Andora – Rumunjska.

Ranije u subotu je Škotska na Hampden Parku u Glasgowu svladala Cipar sa 3-0 (1-0) u susretu skupine A. Prvi pogodak postigao je John McGinn (21) pravodobnim ulaskom na drugu vratnicu nakon ubacivanja Robertsona, dok je konačni rezultat postavio Scott McTominay (87, 90+3) s dva gola pred kraj dvoboja. Prvo mu je Dykes glavom spustio loptu, a onda ga je lijepom asistencijom uposlio i kapetan Robertson koji je tako ostvario dva dodavanja za pogodak.

Susret u Glasgowu sudila je hrvatska postava. Glavni djelitelj pravde bio je Duje Strukan, linijski suci Bojan Zobenica i Alen Jakšić, četvrti sudac Igor Pajač, a za VAR su bili zaduženi Ivan Bebek i Fran Jović.

U skupini A u subotu će još igrati Španjolska – Norveška, dok je Gruzija slobodna u 1. kolu.