Splićani na nevjerojatan način izgubili praktično dobivenu utakmicu u Čačku

Košarkaši Splita su na nevjerojatan način izgubili praktično dobivenu utakmicu u ABA ligi protiv Borca u Čačku. “Žuti” su tri minute prije kraja vodili s 89:78, no do kraja više nisu postigli koš, a domaćini su napravili seriju od 12:0! Premda su se Splićani stalno “nudili” Borcu, činilo se da će se…

Главная страница » Splićani na nevjerojatan način izgubili praktično dobivenu utakmicu u Čačku

Premda su se Splićani stalno “nudili” Borcu, činilo se da će se vratiti kući s pobjedom, u zadnju minutu ušli su s prednošću 89:82.

No, onda je Radonjić tricom smanjio na četiri razlike, “žuti” su gotovo odmah opet izgubili loptu i isti igrač pogodio je za 87:89.

Do kraja je bilo 37 sekundi, Shorter je promašio tricu i Borac je imao 17 sekundi za izjednačenje ili preokret. Činilo se da će se Split ipak obraniti, no Lešić je skočio u napadu, a Novaković je “iz kornera” pogodio tricu za potpuni preokret!

Do kraja je ostalo manje od sekunde, “žuti” su pokušali brzo zabiti koš, no ništa od toga.

Split je vodio od četvrte minute sve do zadnjih sekundi, u trećoj četvrtini imao je i 15 koševa prednosti (72:57). No, sve su to “žuti” prosuli, uzalud im i sjajna partija Mavre, koji je uz 22 koša dodao i deset asistencija te sedam skokova.

Borac Mozzart – Split 90:89 (24:27, 23:24, 16:21, 27:17)