Košarkaši Splita nastavljaju s natjecanjem u Ligi za prvaka. Nakon što su pobjedom nad Zadrom ostali u utrci za ‘jedinicu‘ uoči doigravanja, u subotu u 16.30 sati ‘žuti‘ će na Gripama dočekati neugodni Furnir. U posljednjem međusobnom ogledu u Zagrebu momčad trenera Jeronima Šarina bila je na pragu…

Главная страница » Split će ugostiti momčad protiv koje je u zadnjem međusobnom srazu čudesno nadoknadio -11 u zadnjih pet i pol minuta

U posljednjem međusobnom ogledu u Zagrebu momčad trenera Jeronima Šarina bila je na pragu iznenađenja, imali su 11 poena prednosti pet i pol minuta prije kraja, bilo je 76:65 za Furnir. No, igrači Splita predvođeni Rokom Lenijem Ukićem u završnim minutama susreta su ipak spriječili slavlje domaćina, poslije serije 23:4 pobijedio je Split rezultatom 88:80. To je i više nego dovoljno upozorenje Splitu pred ovaj novi okršaj.

– Furnir igra odličnu košarku u Ligi za prvaka. Momci na čelu s trenerom Jeronimom Šarinom zaista izvanredno funkcioniraju. Igraju s ogromnim samopouzdanjem što je trenutno njihova najveća kvaliteta. Rasterećeni su i vidi se da uživaju u košarci. Mi ćemo se maksimalno pripremiti. Fokusirani smo samo na prvog idućeg protivnika jer svaka utakmica može utjecati na mjesto u poretku. Tražimo pobjedu koja će nas zadržati pri vrhu poretka – rekao je uoči utakmice trener Splita Srđan Subotić.