Nakon što je Splitu u izjednačenom prvom poluvremenu probleme zadavao raspoloženi Kapusta, početkom treće četvrtine našli su se „žuti” brzo u zaostatku 34:41 pa je trener Subotić pozvao minutu odmora. Potom je Split predvođen Shorterom, Mavrom i Đogom ubacio u brzinu-dvije više, prvo napravio seriju…

Главная страница » Split furioznim drugim poluvremenom uvjerljivo svladao Cibonu: ‘Mislim da smo navijačima pokazali da vrijedi doći na košarku‘

Nakon što je Splitu u izjednačenom prvom poluvremenu probleme zadavao raspoloženi Kapusta, početkom treće četvrtine našli su se „žuti” brzo u zaostatku 34:41 pa je trener Subotić pozvao minutu odmora. Potom je Split predvođen Shorterom, Mavrom i Đogom ubacio u brzinu-dvije više, prvo napravio seriju 14:2, a onda se i odlijepio na 60:51 krajem te dionice, odnosno nedostižnih 76:59 pet minuta do kraja susreta.

Konce igre pomlađenog Splita u svojim rukama očekivano su držali Shorter i Mavra. Vidjeli smo i zanimljivog Đogu, debitante 18-godišnje Dubravčića i Lisicu, Runjića koji ove sezone mora i po viđenom može podnijeti veći teret. Tek pristigli drugi Amerikanac Nelson nije ulazio u igru. Pred kraj susreta su junaci trijumfa Mavra, Shorter, Đogo ispraćeni ovacijama na klupu.

Subotić je zadovoljan utakmicom, ali nije se složio da je to bilo briljantno drugo poluvrijeme.

– Vidjeli smo dosta dobrih stvari, u određenim dijelovima pokazali smo način na koji želimo igrati. Da je bilo briljantno nije jer bi to značilo da ne možemo bolje, ali bilo je jako dobro, energetski i obrambeno odlično, igrali smo timski. Mislim da smo navijačima pokazali da vrijedi doći na košarku, hvala im na podršci.

Trener Cibone Josip Sesar nije bio zadovoljan suđenjem.

– U prvom poluvremenu smo imali dobar ritam, kao i na početku treće četvrtine. Onda nas je jednostavno sasjeklo i Split je uzeo utakmicu pod svoju kontrolu. Šteta što ovo nije bilo na televiziji da svi vide.

Bila je ovo prva utakmica koji je nakon odlaska iz splitskog kluba na Gripama odigrao Perasović. Sve do dana susreta trajala je neizvjesnost u kojem će sastavu nastupiti Cibona jer se zbog dugovanja prema igračima iz prošle sezone nije znalo hoće li uspjeti registrirati sve nove igrače pristigle ovog ljeta ili će zaigrati samo sa starosjediocima Radovčićem i Majcunićem te juniorima. Na koncu tu sve ipak nekako riješili. Promovirana je nova himna „Moj Splite”, na susret je stigao i sportski direktor HKS-a Aleksandar Petrović, nogometašice Hajduka koje su bodrile „žute”, kao i Roko Leni Ukić koji još važe oko nastavka karijere.

Split – Cibona 84:71

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 1000. Utakmica 1. kola HT Premijer lige košarkaša: Split – Cibona (17:17, 17:18, 28:22, 22:14). Suci: Josip Jurčević (Split), Bojan Kruljac (Zagreb) i Mario Stanković (Rijeka).

Split: Lisica, Gizdavčić (3), Kalajžić (6), Runjić (16), Shorter (21), Đogo (14), Jukić (8), Dubravčić, Nelson, Mavra (12), Šarić (4).

Cibona: Radovčić (6), Perasović (9), Smajlagić (2), Majcunić (2), Mazalin (12), Aranitović (5), Baković (4), Kapusta (14), Malešević (6), Ljubičić (6), Bundović (5).