Košarkašice splitskog KAŽL-a startale su pobjedom u novu sezonu Premijer lige, na Gripama su uvjerljivo svladale Šibenik 76:41 (27:7, 14:13, 15:14, 20:7). Veliku prednost domaće su stekle već u prvoj četvrtini. Amerikanka Shanice Johnson Atkins imala je double-double učinak od 16 koševa i 18 skokova…

Главная страница » Splitski KAŽL uvjerljivom pobjedom nad Šibenikom otvorio novo prvenstvo, Split je potopljen u Brodu na Savi

Košarkašice splitskog KAŽL-a startale su pobjedom u novu sezonu Premijer lige, na Gripama su uvjerljivo svladale Šibenik 76:41 (27:7, 14:13, 15:14, 20:7). Veliku prednost domaće su stekle već u prvoj četvrtini. Amerikanka Shanice Johnson Atkins imala je double-double učinak od 16 koševa i 18 skokova, Ana Miše također je zabila 16 koševa, a Petra Božan je uz 15 poena imala i 10 skokova. Kod Šibenčanki najefikasnija je bila njihova Amerikanka Johnson, Khiana Nickita s 15 koševa. U 2. kolu KAŽL je u subotu gost Raguse u Dubrovniku (16 sati).

KAŽL: Grizelj (3), Miše (16), Ljubić (7), Pirjak (3), Rimac, Johnson (16), Jakelić, Davis (7), Sokanović (2), Ljubos (7), Dominović, Božan (15).

Šibenik: Johnson (15), Baban (8), Dobrić (2), J. Milković (4), Šuperba, Čala, Dragović, Branisavljević, L. Milković (9), Šarić (3), Cherkaska.

Košarkašice Splita uvjerljivim su porazom kod Broda na Savi krenule u Premijer ligu 64:107 (10:37, 13:37, 19:24, 22:9). Slutilo je čak i na potpunu katastrofu Splićanki u Slavonskom Brodu, na poluvremenu je rezultat bio 23:74, ali su „žute” uspjele u zadnjih deset minuta barem malo popraviti dojam, postići koševa gotovo koliko i u cijelom prvom poluvremenu. Antonela Bodrožić je s 24 poena bila najefikasnija u redovima gošći iz grada pod Marjanom.

Brod na Savi: Rimarčuk (10), Fonović (8), Poljac (10), Šimunić (30), Princip (15), Ilakovac A., White (24), Lovrić (2), Božić, Zorić (8).

Split: Melić, Papak, Prnjak (7), Bodrožić (24), Krvavica (2), Brnas (11), Vrgoč (2), Dujić (12), Barišić, Škec (6).