Jedna od najljepših priča ‘Boxing Daya‘ u engleskom nogometu je Stefan Bajčetić. Ovaj 18-godišnji veznjak Liverpoola jučer je u 79. minuti utakmice protiv Aston Ville ušao u igru umjesto Jordana Hendersona, a dvije minute kasnije je postigao gol za konačnih 3:1 Liverpoola u gostima. Bio je to prvi g…

Главная страница » Srbi se ponadali da bi Liverpoolov talent o kojem bruji Otok mogao zaigrati za njihovu reprezentaciju: ‘Nikad se ne zna, ali ima čvršće veze sa Španjolskom‘

Bio je to prvi gol 18-godišnjeg veznjaka za Redse, a svjetski mediji su se raspisali o njemu navodeći ga kao novu veliku nadu u momčadi Jurgena Kloppa. Bajčetić je u ljeto 2021. došao u Liverpool iz Celte, ove sezone je već dobivao priliku u nekim utakmicama, ali ovaj gol mu je donio pravu pažnju, pišu Sportske novosti.

O Bajčetiću su se raspisali i srpski mediji što je i logično s obzirom na to da je on sin nekadašnjeg igrača Crvene zvezde i Vojvodine Srđana Bajčetića. Samim time se među našim istočnim susjedima razvila nada o novom talentiranom veznjaku u njihovoj reprezentaciji, ali od toga vjerojatno neće biti ništa. Stefan Bajčetić će teško igrati za ‘Orlove‘.

Naime, Stefan je rođen u Vigu, gdje je njegov otac igrao i gdje je on sada trener u omladinskom pogonu Celte. Majka mu je Španjolka, a Stefan je do sada nastupao za španjolsku U18 reprezentaciju dok ima i jedan poziv, ali bez nastupa, za U19 selekciju.

“Stefan je u Španjolskoj rođen i odgojen. Ima čvršće veze sa Španjolskom nego sa Srbijom. Nikad se ne zna što se može dogoditi i u budućnosti, ali odluka o nastupu za Španjolsku nije donijeta iz interesa”, rekao je Srđan Bajčetić te dodao:

“Nitko nije očekivao ovako brzi napredak. Svi smo se iznenadili kada je ljetos otišao na pripreme prve momčadi i da je po povratku nastavio da trenira sa seniorima. Debi za Liverpool predstavljao je veliki iskorak jer ipak Liverpool ima jako puno dječaka koji su ponikli u njihovoj akademiji”, izjavio je otac novog Liverpoolovog čuda od djeteta.

Inače, Stefan je u Liverpool došao kao stoper, ali ga je Klopp prebacio na poziciju zadnjeg veznog.

“On je stoper koji odlično čisti lopte. Dobro čita igru, presijeca suparnička dodavanja, izlazi u presing… Sada igra u veznom redu, a u Liverpoolu je ta pozicija specifična. Fabinho praktično igra stopera u vezi”, objasnio je Srđan Bajčetić.

Source: slobodnadalmacija.hr