Krenula je „nova era” u karijeri bivšeg hajdukovca Stipe Biuka. Mladi krilni napadač upisao je službeni debi za svoj Los Angeles FC. U igru je ušao u 66. minuti utakmice protiv Portland Timbersa koju je njegova momčad pobijedila s 3:2. Bila je to prva utakmica sezone za branitelje naslova. Poveli su…

Главная страница » Stipe Biuk debitirao za Los Angeles, ušao s klupe i ostao bez prstena: nisu ga ‘počastili‘ ni ocjenom, bio je solidan

Bila je to prva utakmica sezone za branitelje naslova. Poveli su u 24. minuti preko iskusnog Talijana Giorgija Chiellinija. Prednost je u 34. udvostručio Meksikanac Carlos Vela iz kaznenog udarca. U 52. minuti bilo je 3:0, a zabio je Kwadwo Opoku.

Činilo se kako će Los Angeles do lagane pobjede, no gosti su do kraja zabili dva pogotka i tako zakomplicirali situaciju. Više od toga, srećom po Biuka i društvo, nisu mogli i slavlje je tako ostalo neokrnjeno.

Prije utakmice osvajačima naslova iz prošle sezone uručeni su prstenovi na velikoj svečanosti. Biuk je u nešto manje od pola sata na terenu pružio solidnu predstavu. Ipak, po SofaScoreu je zaslužio ocjenu 6.3 što je najmanje u njegovoj momčadi.

Krenuo je u četiri driblinga od čega mu je uspio jedan. Od 10 dodavanja, šest ih pronašlo metu, osvojio je dva duela na tlu i jedan u zraku. Imao je 18 dodira s loptom, te izgubio osam posjeda.

Podsjetimo, Hajduk je od prodaje Biuka zaradio 6.5 milijuna eura, uz 1.5 milijuna bonusa, te 20 posto od sljedećeg transfera.