Stjepan Tomas i Šerif izbacili Maribor, drama na Cipru, uvjerljivi Česi

Nogometaši Šerifa, koji su prošle sezone igrali u skupini Lige prvaka, prošli su drugo pretkolo ovog elitnog natjecanja nakon 1-0 tijekom 180 odigranih minuta protiv slovenskog prvaka Maribora. Na domaćem terenu, u uzvratu, Šerif je pobijedio 1-0 nakon prve utakmice koja je završila bez golova. Prem…

Главная страница » Stjepan Tomas i Šerif izbacili Maribor, drama na Cipru, uvjerljivi Česi

Nogometaši Šerifa, koji su prošle sezone igrali u skupini Lige prvaka, prošli su drugo pretkolo ovog elitnog natjecanja nakon 1-0 tijekom 180 odigranih minuta protiv slovenskog prvaka Maribora.

Na domaćem terenu, u uzvratu, Šerif je pobijedio 1-0 nakon prve utakmice koja je završila bez golova. Premda je sve bilo spremno za produžetke Šerif, moldavski sastav kojeg od ovog ljeta vodi hrvatski trener Stjepan Tomas, postigao je pogodak vrijedan prolaza u 88. minuti. Strijelac je bio Gvinejac Yansane.

Cijelu utakmicu za Maribor su odigrali hrvatski nogometaši Ivan Brnić i Roko Baturina, a u trećem pretkolu Šerif će igrati protiv Viktorije iz Plzena koja je bila uvjerljiva u drugom pretkolu. Nakon slavlja u Helsinkiju 2-1 protiv HJK-a češki prvak je pred svojim navijačima slavio s uvjerljivih 5-0. Dva pogotka postigao je Sykora.

Danski prvak Midtjylland je nakon jedanaesteraca (5-4) bio bolji od ciparske AEK Larnace nakon što su oba ogleda završila 1-1 te će Danci u trećem pretkolu igrati protiv Benfice.

Armenski Pjunik je izgubio prvi ogled na domaćem terenu protiv Dudelangea s 1-0, a istim rezultatom je gubio i u uzvratu. No, zabio je potom Pjunik četiri pogotka i time izborio dva susreta protiv Crvene zvezde.

Liga prvaka, 2. pretkolo (uzvratne utakmice):

AEK Larnaca (Cip) – Midtjylland (Dan) 1-1, jedanaesterci 4-5 (Olatunji 9 / Dalsgaard 12); prva utakmica: 1-1

Šerif (Mol) – Maribor (Slo) 1-0 (Yansane 88); 0-0

Viktoria Plzen (Češ) – HJK Helsinki (Fin) 5-0 (Pernica 11, Sykora 21, 73, Hejda 31, Kliment 84); 2-1

Dudelange (Luk) – Pjunik (Arm) 1-4 (Hassan 21 / Juninho 24, Juričić 53, 85, Otubanjo 75); 1-0