Moldavski prvak Šerif, kojeg vodi hrvatski stručnjak Stjepan Tomas plasirao se u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka nakon što je u dvije utakmice prve runde izbacio BiH prvaka Zrinjski iz Mostara sa 1-0. Nakon što je prva utakmica u Mostaru završila bez golova, Šerif je pred svojim navijačima slavio…

Главная страница » Tomas bolji od Jakirovića, moldavski Šerif s jednim postignutim autogolom eliminirao Zrinjski iz Lige prvaka

Nakon što je prva utakmica u Mostaru završila bez golova, Šerif je pred svojim navijačima slavio sa 1-0, a pobjednika je odlučio autogol Igora Savića u 22. minuti.

Moldavci su izveli korner, a lopta je u gužvi pogodila Savića koji svladao svog vratara Josipa Čondrića.

Pokušavali su izabranici Sergeja Jakirovića do kraja susreta izjednačiti, ali nisu uspjeli. Najbolje prilike su propustili Mario Tičinović, Nemanja Bilbija i Karlo Kamenar.

Šerif će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrati protiv boljeg iz duela Šakhtor Soligorsk – Maribor.

Plasman u 2. pretkolo izborio je i Karabag deklasiravši Lech Poznan sa 5-1 nakon što je poljski sastav u prvom susretu slavio sa 1-0.

Kada su gosti poveli u Bakuu već u prvoj minuti golom Kristoffera Veldea činilo s kako će Lech rutinski do prolaza. Međutim, Karabag je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Kadyja (14) i Filipa Ozobića (42), a potom u nastavku s još tri gola “razbio” Poljake. Strijelci su bili Kevin Medina (56), Kady (74) i Abbas Husejnov (78).

U idućoj rundi Karabag će igrati protiv švicarskog prvaka Zuricha.

Dalje ide i Žalgiris koji je u uzvratu nakon produžetaka pobijedio kosovski Ballkani sa 1-0. Prva utakmica u Prištini je završila 1-1, a uzvrat u Vilniusu bez golova, pa je susret ušao u produžetke. Pogodak odluke zabio je nigerijski napadač Mathias Oyewusi u 97. minuti.

Za Žalgiris je cijeli susret igrao bivši član Dinama, Intera i Rijeke Petar Mamić, dok je Josip Tadić ušao u igru u 106. minuti. Tadić je nosio dres niza klubova među kojima su i Osijeka, Dinamo i Rijeka, a u Žalgirisu, koji je njegov 15. klub u karijeri, je stigao prije dvije godine. U prvaku Litve je i hrvatski vratar Tomislav Duka, bivši član Splita, Hajduka i Istre 1961.