Villarreal je sinoć na Wanda Metropolitanu srušio Atletico Madrid 2-0, uzeo vrijedna tri boda s teškog gostovanja i može se okrenuti uvratnom dvoboju play-offa Konferencijske lige protiv Hajduka. S druge strane, domaćim igračima i navijačima vrlo je teško pao poraz – do te mjere da su kraj utakmice…

Главная страница » Totalni kaos u Madridu! Igrač Atletica krenuo u tučnjavu sa svojim navijačima, intervenirala i policija

Villarreal je sinoć na Wanda Metropolitanu srušio Atletico Madrid 2-0, uzeo vrijedna tri boda s teškog gostovanja i može se okrenuti uvratnom dvoboju play-offa Konferencijske lige protiv Hajduka. S druge strane, domaćim igračima i navijačima vrlo je teško pao poraz – do te mjere da su kraj utakmice obilježili ozbiljnim incidentima i kontroverzama.

Tenzije se krenule još u 70. minuti (pri rezultatu 0-0) kad je Atleticov veznjak Rodrigo de Paul s leđa gurnuo svog sunarodnjaka Giovanija Lo Celsa ocijenivši da ovaj presporo izlazi iz igre nakon što ga je Unai Emery odlučio zamijeniti, pišu Sportske novosti.

Situacija se dodatno naelektrizirala tri minute kasnije kad je Yéremy Pino iskoristio pogrešku domaće obrane i zabio za vodstvo „žute podmornice“. Među Simeonovim trupama sve su se više akumulirali bijes i nervoza, a ispoljio ih je Nahuel Molina koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nasrnuo na Alexa Baenu, te ga dvaput gurnuo, a potom i udario u lice – zbog čega mu je Ricardo de Burgos Bengoetxea pokazao izravni crveni karton.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade Gerard Moreno je zabio drugi gol za momčad Unaija Emeryja i proslavio ga je plazeći jezik, a domaći navijači zaključili su da je to provokacija upućena njima te mu odgovorili salvama zvižduka. Intervenirali su tada i igrači Atletica, predvođeni Joseom Mariom Gimenezom, sukobljavajući se s najboljim strijelcem Villarreala u povijesti – a na koncu je on jedini kažnjen žutim kartonom.

– Uvijek radim tu proslavu za svoje kćeri, nikad ne omalovažavam. Svatko to me poznaje zna da tako slavim golove, rekao je španjolski napadač za Marcu nakon utakmice.

Najveći incident dogodio se nakon utakmice kad je Atleticov stoper Mario Hermoso u potpunosti izgubio kontrolu i krenuo se fizički obračunati s navijačima svog kluba. Španjolski mediji pišu da su pripadnici radikalne frakcije domaćih navijača „Frente Atleti“ vrijeđali Hermosa, kao i njegovog suigrača Antoinea Griezmanna, nakon čega je 27-godišnjak u potpunosti izgubio živce i krenuo u okršaj s njima.

Vikao je u smjeru tribina i zaletavao se prema navijačima koji su ga gađali raznim predmetima, a suigrači i članovi osoblja su ga pritom pokušavali zaustaviti, da bi na koncu u cijeloj situaciji intervenirala i španjolska policija.