Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenham Hotspura u 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 30. kola engleskog prvenstva. Perišić je proslijedio loptu do korejskog napadača Sona koji je u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba…

Главная страница » Tottenham ostao u lovu na nastup u Ligi prvaka, Perišić asistirao Sonu za vodeći pogodak

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenham Hotspura u 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 30. kola engleskog prvenstva.

Perišić je proslijedio loptu do korejskog napadača Sona koji je u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Brighton je potom bio bolja momčad, poništen mu je pogodak Mitome zbog navodnog igranja rukom, onda je Dunk u 34. miniti glavom poravnao na 1-1 da bi početkom nastavka gostima poništen još jedan gol nakon što je udarac Welbecka na putu prema mreži pogodio MacAllistera.

Na kraju je pogodak pao na drugoj strani, Kane je u 79. minuti dobio odličnu loptu od Hojbjerga i udarcem sa 16 metarazakucao loptu u mrežu.

Perišić je igrao do druge minute sudačke nadoknade za Tottenham koji je ostao peti sa 53 boda, tri manje od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda koji su također upisali pobjede u subotu. Manchester United je u prvom susretu dana sa 2-0 na svom Old Traffordu svladao Everton dok je Newcastle kao gost preokretom sa 2-1 dobio Brentford. Brighton je, pak, ostao sedmi sa 46 bodova.

Chelseaju nije pomogla nova promjena trenera, Frank Lampard je svoj novi mandat na klupi “plavih” započeo 0-1 (0-1) porazom na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa, a Mateo Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea u ulozi kapetana. Jedini gol na utakmici postigao je Matheus Nunes preciznim udarcem iskosa u 31. minuti.

Chelsea je 11. na ljestvici sa 39 bodova, dok je Wolverhampton skočio na 12. mjesto sa 31 bodom.

Manchester United je do pobjede protiv Evertona stigao golovima McTominayja u 36. i Martiala u 71. minuti.

U dvoboju Brentforda i Newcastlea domaće je u vodstvo doveo Toney u 45. miniti iz kaznenog udarca, ali odmah početkom nastavka je udarac Joelintona u vlastitu mrežu skrenuo vratar Raya za 1-1 u 54. minuti da bi isak odličnim udarcem sa 16 metara u 61. minuti kompletirao preokret.

Na vrhu je Arsenal sa 72 boda, osam manje uz utakmicu manje ima drugi Manchester City.