NA iznimno uvjerljiv su način sezonu u francuskoj Ligue 1 nastavili nogometaši Marseillea koji su na domaćem terenu, u utakmici 16. kola, slavili sa 6:1 protiv Toulousea.

Главная страница » Tudor na sjajan način nastavio sezonu. Marseille sa šest komada ispratio Toulouse

NA iznimno uvjerljiv su način sezonu u francuskoj Ligue 1 nastavili nogometaši Marseillea koji su na domaćem terenu, u utakmici 16. kola, slavili sa 6:1 protiv Toulousea. U prvom poluvremenu je sastav kojeg vodi hrvatski strateg Igor Tudor stekao dva gola prednosti. Prvo je u 13. minuti poentirao Rongier, dok je u 41. nespretan autogol dao Nicolaisen. Glavom  je loptu vraćao svom golmanu, ali ga je pritom prebacio.

U nastavku utakmice prvo je nakon sjajnog driblinga na 3:0 povećao Kolašinac u 51. minuti, dok je u 62. lijepo za 4:0 pogodio Payet. Potom je Van den Boomen pogodio iz jedanaesterca i smanjio na 1:4, ali je u samoj završnici uslijedio novi udar Tudorovih trupa.

U 80. minuti je Under realizirao udarac s bijele točke za 5:1, dok je Nuno Tavares u 82. postavio konačnih 6:1. Ovom se pobjedom Marseille popeo na treće mjesto ljestvice, dok je Toulouse na 13. poziciji. U susretu Nice i Lensa nije bilo pogodaka. Lens je ostao drugi na ljestvici, ali ima sedam bodova manje od vodećeg PSG-a. Marseille za Lensom zaostaje četiri boda.