Tudor: Ružno je proživljavati utakmicu kao sinoć. Baš užasno

HRVATSKI trener odgovarao je na pitanja novinara nakon utakmice s Angersom.

Главная страница » Tudor: Ružno je proživljavati utakmicu kao sinoć. Baš užasno

MARSEILLE je u susretu 9. kola francuskog prvenstva u gostima pobijedio Angers 3:0 i skočio na prvo mjesto ljestvice, barem do subote navečer kad PSG dočekuje Nicu. Momčad Igora Tudora u vodstvo je došla u 35. minuti sjajnim golom Jonathana Claussa na asistenciju Suareza, a uloge su se zamijenile u 50. minuti kad je Clauss asistirao Suarezu za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Gerson devet minuta kasnije.

Marseille je trijumfom za proboj na vrh preko zadnjih godina nedodirljivog PSG-a došao do 23 boda u prvih devet kola. Jedini put kada mu je to uspjelo bilo je u sezoni 1990/91. Utakmicu je odmah po završetku komentirao Igor Tudor, koji je odgovarao na pitanja novinara usprkos tome što nije vodio utakmicu s klupe zbog suspenzije. Prvo od pitanja odnosilo se općenito na tijek utakmice, a od Tudora se tražilo i da izdvoji što ga je najviše oduševilo u velikoj pobjedi. Ovako je odgovorio.

“Tijekom prvog poluvremena Angers je igrao kao momčad koja je domaćin, pun elana, duha i agresivnosti. U drugom dijelu smo mi bili ti koji su najviše toga radili na terenu. Angersov intenzitet igre je pao, a mi smo nastavili. Jako mi se svidjelo to koliko su moji igrači željeli pobjedu. Uvijek je dobro nakon reprezentativne pauze ostvariti ovakav rezultat.

Sigurno ste zadovoljni time kako je Jonathan Clauss odigrao utakmicu?

On je nevjerojatan. To sam znao od prvog treninga, odmah sam znao da može igrati na ovoj razini. Sjajno radi na treningu, užitak je biti njegov trener.

Uspjeli ste odmoriti neke igrače za sljedeću utakmicu u Ligi prvaka protiv Sportinga…

Tako je, posebno Alexisa Sancheza. Igrao je puno za reprezentaciju i bilo je nužno da ga odmorimo.

Kako ste izdržali ovu večer s obzirom na to da ste bili suspendirani?

Ružno je to. Užasno. Radije bih sjedio na klupi.

Privremeno ste na vrhu ljestvice. Jeste li to mogli zamisliti prije dva mjeseca?

Prvi tjedan, kad sam tek došao, ne. Ali nakon mjesec dana, da. Ova momčad ima puno igrača sjajnih karaktera i može jako puno.