Tudorov Marseille nemoćan protiv Mbappea, Messija i ostatka ekipe iz PSG-a

U najvećem derbiju francuskog nogometa, Paris St. Germain je na gostovanju sa 3-0 pobijedio Olympique Marseille, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, i sada ima velikih osam bodova prednosti. Nakon što je Tudorova momčad početkom veljače u Kupu izbacila PSG, navijači Marseillea priželjkivali su…

Главная страница » Tudorov Marseille nemoćan protiv Mbappea, Messija i ostatka ekipe iz PSG-a

U najvećem derbiju francuskog nogometa, Paris St. Germain je na gostovanju sa 3-0 pobijedio Olympique Marseille, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, i sada ima velikih osam bodova prednosti.

Nakon što je Tudorova momčad početkom veljače u Kupu izbacila PSG, navijači Marseillea priželjkivali su pobjedu i u prvenstvu koja bi zakomplicirala borbu za naslov prvaka.

Međutim, francuski prvak je na krilima Kyliana Mbappea i Lionela Messija ostvario uvjerljivu pobjedu učvrstivši se na vrhu Le Championnata.

Počelo je dobro za Marseille. U 12. minuti Nuno Tavares se sjurio prema vratima, međutim u završnici se spetljao i prilika je otišla u nepovrat. U 23. minuti je zaprijetio i Sead Kološinac, ali je njegov udarac blokiran.

Prvu veliku priliku gosti su pretvorili u vodstvo. Messi je sjajno povukao te asistirao Mbappeu koji je mirno svladao Pau Lopeza. Četiri minute kasnije mladi francuski napadač je uzvratio argentinskom majstoru. Mbappe je sjajnom loptom uposlio Messija, a ovaj zabio za 2-0.

Do kraja poluvremena PSG je imao još nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio Messi u 33. minuti prebacivši gol iz neposredne blizine. U sudačkoj nadoknadi je Marseille je mogao smanjiti zaostatak. Alexis Sanchez je pucao iz slobodnjaka na rubu šesnaesterca. Međutim, njegov šut pod prečku je obranio Gianluigi Donnarumma.

U nastavku susreta domaćin se pokušao vratiti, pritiskao je i tražio priliku, dok je PSG vrebao iz kontri. Jedna takva je prošla u 55. minuti, a ponovo su u naslovnoj ulozi bili Messi i Mbappe. Argentinac kao asistent, a Francuz kao strijelac.

Bio je to 200-ti Mbappeov pogodak u dresu pariškog kluba kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Edisonom Cavanijem. OM je u 65. minuti imao sjajnu priliku, Under je ubacio, Sanchez sjajno pucao glavom, a Donnarumma obranio.

U posljednjim trenucima susreta Vitinha je mogao zabiti utješni pogodak, ali je Donnarumma obranio njegov udarac.

U ranije odigranom susretu Rennes je na gostovanju pobijedio Nantes sa 1-0 ostavši u igri za plasman u Ligu prvaka. Pogodak odluke zabio je Jeremy Doku u 19. minuti, a hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za goste do 64. minute.

Sve bliže “Europi” je i Nica koja je na gostovanju pobijedila Monaco sa 3-0. Nica je ovom pobjedom produžila niz bez poraza na osam kola upisavši pritom šest pobjeda i dva remija, dok je Monaco upisao prvi ligaški poraz u zadnjih 10 kola.

Gosti su sva tri gola zabili u prvom dijelu. Terem Moffi je zabio za 1-0 u osmoj minuti, a nigerijski napadač je u 26. minuti povisio na 2-0. Sjajno prvo pouvrijeme Nice zaokružio je Khephren Thuram pogodivši u 43. minuti za 3-0.

Važne bodove je dohvatio i Ajaccio koji je u derbiju začelja prekoretom slavio protiv Troyesa sa 2-1.

Mama Balde je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, no rezultat su okrenuli Youcef Belaili (6211m) i Mounaimi El Idrissy (68).

Prvom pobjedom u zadnja četiri kola i tek drugom u zadnjih devet kola, Ajaccio je skočio na 17. mjesto sa 21 bodom, koliko ima i Auxerre koji se nalazi u zoni spasa stepenicu više.

PSG vodi na ljestvici sa 60 bodova, Marseille na drugom mjestu ima osam bodova manje, dok je Monaco i Lens imaju po 50 bodova. Rennes je peti sa 46 bodova.