Union Berlin zabio šest golova i preuzeo vrh ljestvice Bundeslige

SCHALKE je uvjerljivo poražen u Berlinu.

Главная страница » Union Berlin zabio šest golova i preuzeo vrh ljestvice Bundeslige

U UTAKMICAMA 4. kola njemačkog prvenstva pobjede su ubilježili nogometaši Borussije Dortmund i RB Leipziga, a vrh ljestvice je preuzeo Union Berlin uvjerljivim trijumfom 6:1 kod Schalkea.

Union je poveo u šestoj minuti kada je strijelac bio Morten Thorsby, a izjednačio je Marius Butler iz penala u 31. minuti. Klub iz Berlina je opet poveo pet minuta kasnije golom Sheralda Beckera, a zabio je i Janik Haberer u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Četvrti pogodak za berlinsku momčad postigao je Becker u 46. minuti, a konačan rezultat postavio je Sven Mitchell golovima u 87. i 90. minuti.

Modest za pobjedu Dortmunda

Nogometaši Borussije Dortmund su kao gosti teškom mukom pobijedili berlinsku Herthu s 1:0. Jedini pogodak postigao je Francuz Antoni Modest u 32. minuti, Ivan Šunjić je ostao na klupi domaćih, kod kojih je suspendiran Filip Uremović.

Hoffenheim je kod kuće bio bolji od Augsburga 1:0 golom Geigera, a Andrej Kramarić je igrao do 80. minute. RB Leipzig kao domaćin golovima Christophera Nkunkua svladao Wolfsburg Nike Kovača s 2:0. Joško Gvardiol je kod domaćih ušao u 41. minuti, a Josip Brekalo u 59. kod gostiju.

Kasnije igraju Bayern München – Borussia Mönchengladbach.