Utakmica prvog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva između Rukha iz Lavova i Metalista iz Harkiva prekinuta je u srijedu iz sigurnosnih razloga kada su se oglasile sirene za zračnu uzbunu. Utakmica je prekinuta nakon prvog poluvremena pri rezultatu 1-1, a i početak susreta je odgođen zbog zračne op…

Главная страница » Utakmicu u Ukrajini prekidale sirene za uzbunu: dvoboj između Rukha i Metalista je završio četiri sata nakon što je počeo

Utakmica prvog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva između Rukha iz Lavova i Metalista iz Harkiva prekinuta je u srijedu iz sigurnosnih razloga kada su se oglasile sirene za zračnu uzbunu.

Utakmica je prekinuta nakon prvog poluvremena pri rezultatu 1-1, a i početak susreta je odgođen zbog zračne opasnosti, pa su igrači obje momčadi neko vrijeme proveli u skloništu. Dvoboj je završio četiri sata nakon što je počeo, a gosti su slavili s 2-1.

Nogometaši Ruha i Metalista na teren su ušli ogrnuti ukrajinskim zastavama, a prije početka utakmice držali su transparent na kojem je pisalo: “Rusija je teroristička država”. Fotografiju sa spomenutim transparentom objavio je Rukh na službenom Instagram profilu.

Unatoč ratu s Rusijom, Ukrajinci su u utorak započeli nogometno prvenstvo, a u prvoj utakmici Šahtar iz Donjecka i Metalist 1925 iz Harkiva odigrali su bez golova. Prema proceduri koju su klubovi dogovorili, najmanje 500 metara od stadiona mora postojati sklonište.