Chelsea je u 10. kolu engleske Premier lige pred svojim navijačima svladao Wolverhampton sa 3-0, dok je na vrh ljestvice privremeno izbio Manchester City pobijedivši Southampton sa 4-0, uz novi pogodak norveškog stroja za golove Erlinga Haalanda. Chelsea su do pete pobjede u sezoni doveli Kai Havert…

Главная страница » Uvjerljiva pobjeda Chelseaja protiv Wolverhamptona, novi pogodak Haalanda za City

Chelsea su do pete pobjede u sezoni doveli Kai Havertz (45+3), Christian Pulišić (54) i Armando Broja (90). Mateo Kovačić je u igru ušao u 66. minuti.

Manchester City je na Etihadu svladao Southampton sa 4-0. Joao Cancelo je načeo goste u 20. minuti, a do poluvremena je mrežu pogodio i Phil Foden (32). U 49. minuti je Riyad Mahrez bio strijelac za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je nevjerojatni Erling Haaland.

Norvežaninu je to 20. pogodak u 13 službenih nastupa za Manchester City, a među strijelce se nije upisao samo na početku sezone u porazu od Liverpoola u “Community Shieldu” te u 2. kolu Premier lige protiv Bournemoutha, ali je tada bio među asistentima. U Premier ligi je u devet utakmica postigao 15 pogodaka i uvjerljivo je vodeći strijelac.

Uvjerljiv je u subotu bio i Newcastle United koji je sa 5-1 svladao Brentford. Dvaput se u strijelce upisao Bruno Guimaraes (21, 56), a po jednom Jacob Murphy (28) i Miguel Almiron (82). Posljednji pogodak za Newcastle je zapravo bio autogol gostujućeg braniča Ethana Pinnocka. Brentford je utješni pogodak postigao iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Ivan Toney (54-11m).

Bournemouth je preokretom došao do domaće pobjede (2-1) protiv Leicester Cityja koji ima najlošiju obranu u ligi koja je primila već 24 pogotka. Gosti su poveli u 10. minuti golom Patsona Dake, a preokret su u samo četiri minute kreirali Philip Billing (67) i Ryan Christie (71).

Bournemouth je privremeno sa 12 bodova skočio na osmo mjesto, dok je Leicster sa samo četiri boda ostao na predzadnjem mjestu.

Vodeći Manchester City ima 23 boda iz devet utakmica. Drugi je Arsenal sa 21 bodom i utakmicom manje. Tottenham također ima utakmicu manje i 17 bodova, a Chelsea je četvrti sa 16 bodova iz osam nastupa.