UŽIVO OSIJEK – HAJDUK 2:1 Hajduku VAR poništio gol za izjednačenje

UTAKMICU Osijeka i Hajduka te sve vijesti vezane uz nju pratite uživo na Indexu.

Главная страница » UŽIVO OSIJEK – HAJDUK 2:1 Hajduku VAR poništio gol za izjednačenje

OSIJEK je u utakmici sedmog kola SuperSport HNL-a pobijedio Hajduk 2:1. Golove su za Osijek zabili Leovac i Beljo, a za Hajduk je jedini pogodak zabio Livaja.

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas u prvu postavu je stavio Anthonyja Kalika, koji je prije par dana potpisao za splitski klub. Lovre Kalinić otpao je zbog ozljede, a na golu ga je zamijenio Sentić. Kapetan Hajduka bio je Marko Livaja, kojem je noć prije utakmice u prometnoj nesreći poginuo otac.

Utakmica je krenula žestoko s obje strane, s dosta grubih prekršaja u ranoj fazi. Hajduk je prvi stigao do prilike. Biuk je u 17. minuti pucao s pet metara nakon ubacivanja Livaje, a Ivušić je to obranio. Lopta ga je pogodila.

Marin Leovac zabio je za 1:0 u 23. minuti. Mile Škorić dugom je loptom pronašao Kleinheislera na lijevoj strani. Mađar je probio lijevu stranu i dao povratnu loptu za Leovca, koji je prizemno pogodio nebranjeni kut Sentićeve mreže. Bio je to prvi ovosezonski gol lijevog beka Osijeka.

Kleinheisler odigrao je vrhunsko prvo poluvrijeme. na lijevom krilu radio je kaos hajdukovcima, a, nakon asistencije za prvi, iznudio je u 39. minuti penal nakon kojeg je pao drugi gol Osijeka. Grgić je srušio Mađara u kaznenom prostoru, a Beljo bio siguran s bijele točke.

Dambrauskas je u nastavku pokušao osvježiti momčad. Izvadio je Biuka i Lovrencsicsa, a ušli su Sahiti i Mikanović. Kod Osijeka je Škorić zbog ozljede morao prisilno van. Hajduk je morao podignuti intenzitet igre, a uspjeli su Splićani i gurnuti loptu u gol u 55. minuti. Sahiti je zabio, ali je Kalik u začetku akcije bio u zaleđu pa je taj gol poništen, iako je na ponovljenim snimkama isprva izgledalo da zaleđa nije bilo.

Bjelica je odlučio već na početku drugog dijela zatvoriti utakmicu, izveo je Fiolića i Caktaša, a uveo Žapera i Brleka. Hajduk je imao inicijativu i u 73. minuti je stigao do pogotka. Awaziem je izborio kazneni udarac, srušio ga je Leovac, a Marko Livaja panenkom je smanjio prednost Osijeka.