NOGOMET prije VAR-a i nakon njegovog uvođenja nije isti sport. To najbolje pokazuje utakmica Porta i Bayera u trećem kolu Lige prvaka.

Главная страница » VAR režira Ligu prvaka. U minuti poništio gol Portu zato što je dao penal Bayeru

NOGOMET prije VAR-a i nakon njegovog uvođenja nije isti sport. To najbolje pokazuje utakmica Porta i Bayera u trećem kolu Lige prvaka. U 16. minuti je Hudson-Odoi zabio za vodstvo gostiju iz Leverkusena, ali je sudac Anhony Taylor poništio gol na sugestiju video asistenta. Međutim, prava VAR ludnica slijedila je u samoj završnici prvog dijela.

U 42. minuti Taremi je brzu kontru domaćina okončao golom, a navijači domaćih burno su slavili. Međutim, jako brzo je taj gol poništen, a odmah je slijedio još veći šok za Porto. Razlog za to je bilo što je Taylor nakon poziva iz VAR sobe dosudio penal za Bayer! Video asistent mu je je naime dojavio da je u samom začetku kontre Porta, u kaznenom prostoru domaćih, njihov igrač loptu dirao rukom.

► KLIKNI OVDJE I OVDJE TE POGLEDAJ KAKO JE VAR REŽIRAO PREOKRET

Slijedio je dakle penal za Bayer, ali nije bilo ništa od velikog prelaska iz jedan u dva. Schickov udarac s 11 metara obranio je Portov golman Diogo Costa. Ipak, za povijest ostaje prvi slučaj da je VAR režirao ovakav preokret i to na utakmici Lige prvaka. U drugom poluvremenu Porto je zabio golove za pobjedu 2:0.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr