Hrvatski vaterpolisti remijem su s Grčkom 8:8 otvorili Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj. U dramatičnoj završnici izabranici Ivice Tucka mogli su do prvog vodstva i pobjede, ali Harkov nije pogodio iz teške pozicije. Remijem smo tako otvorili prvenstvo protiv, barem na papiru, najtežeg protivnika u sku…

Главная страница » Vaterpolisti dramatičnim remijem otvorili SP u Mađarskoj, blistao Bijač, Harkov promašio pobjedu

Hrvatski vaterpolisti remijem su s Grčkom 8:8 otvorili Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj. U dramatičnoj završnici izabranici Ivice Tucka mogli su do prvog vodstva i pobjede, ali Harkov nije pogodio iz teške pozicije. Remijem smo tako otvorili prvenstvo protiv, barem na papiru, najtežeg protivnika u skupini, srebrnih s Olimpijskih igara u Tokiju.

Nisu „barakude” izgledale dobro na početku. Furiozno su Grci otvorili te nakon uvodnih 1:1 gradili svoju prednost. Jedini pogodak u prvoj četvrtini za naše zabio je Harkov. Krenula je potom grčka serija. Lako su olimpijski doprvaci dolazili do otvorenih situacija za šut. Četiri različita strijelca zabijali su za Grčku, uključujući i Kakarisa koji nastupa za dubrovački Jug. Nije Hrvatska dobro izgledala i činilo se da će grčka prednost nezadrživo rasti.

Međutim, naši su se itekako trgnuli u drugoj četvrtini. Nakon grčkih 4:1, uslijedila je isto tolika serija naših. Na krilima fantastičnog Harkova „barakude” su poravnale rezultat. Svoj obol na golu dao je i Bijač. Sjajnu obranu upisao je minutu prije kraja drugog dijela. Pružio je Hrvatskoj priliku i da povede, ali naši su to propustili učiniti.

Tijesna borba nastavila se i u trećoj četvrtini. Dokazala je Hrvatska da može parirati srebrnim Grcima i u novom, pomlađenom sastavu. Efikasnost je ponešto pala i krenula je igra gol za gol. Naša realizacija igrača više do tada premašila je tek dvadesetak posto. Poveli su Grci sa 6:5, ali Hrvatska je brzo uzvratila, zabio je Jadranov Marinić Kragić. Opet smo dobili napad za vodstvo zahvaljujući novoj velikoj obrani Bijača koji je skinuo zicer iz blizine, ali nismo uspjeli usmjeriti vodu na naš mlin. Opet su Grci poveli, pogodio je Argyropoulos.

Navalili su Grci opet u posljednjoj četvrtini. Početak su obilježili vratari. Bijač nas je držao u igri i spriječio Grke da se ne odvoje na dva razlike. Uslijedio je napad u kojem su naši dugo „kuhali”, imali dva igrača više, a onda je Žuvela iz drugog pokušaja pogodio za 7:7.

Ipak, nerješiva zagonetka za Hrvatsku bio je Vlachopoulos. Svoj četvrti pogodak zabio je tri minute prije kraja. Bašić nam je osigurao novi remi, a Hrvatska je dobila i novi napad za vodstvo. Do kraja nitko nije uspio zabiti, Harkov je imao šut za pobjedu i svoj četvrti gol, ali iz teške pozicije nije uspio zabiti te smo se morali zadovoljiti remijem 8:8. Sljedeća prepreka za „barakude” je Njemačka, u četvrtak u 18 sati.

Grčka – Hrvatska 8:8 (4:1, 1:4, 2:1, 1:2)