Nogometaši Maccabi Haife priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Juventus sa 2-0 u susretu 4. kola H skupine Lige prvaka ostvarivši tako prvu pobjedu u ovom natjecanju u posljednjih 20 godina. Izraelskom prvaku ovo je tek treći nastup u Ligi prvaka nakon sezona 2002/03. i 2009/10., a posljednju…

Главная страница » Večer je započela čudesnim iznenađenjima: Maccabi srušio Juventus, Kopenhagen zaustavio ‘građane‘

Nogometaši Maccabi Haife priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Juventus sa 2-0 u susretu 4. kola H skupine Lige prvaka ostvarivši tako prvu pobjedu u ovom natjecanju u posljednjih 20 godina.

Izraelskom prvaku ovo je tek treći nastup u Ligi prvaka nakon sezona 2002/03. i 2009/10., a posljednju pobjedu Maccabi je u “elitnom društvu” ostvario prije 20 godina porazivši Manchester United sa 3-0. Te sezone momčadi iz Haife je bila treća u skupini nastavivši natjecanje u Kupu UEFA.

Juve je ovim porazom samo produbio krizu gurnuvši Massimiliana Allegrija korak bliže otkazu nakon što je talijanski velikan u posljednjih devet susreta u svim natjecanjima ostvario samo dvije pobjede.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Omera Atzilija, a isti je igrač u 42. minuti sjajno pogodio i za 2-0. Izraelski sastav je mogao do gola i u 12. minuti, no udaraca Tjaronna Cheryja je završio u okviru gola.

Juventus je u prvom dijelu bio nemoćan, jedinu pravu priliku gosti su imali u završnici prvog dijela, no Dušan Vlahović nije bio precizan. U nastavku susreta Juve je nešto pokušavao, ali nije uspio zabiti niti utješni pogodak.

U drugom susretu večeri PSG dočekuje Benficu.

Na ljestvici vode PSG i Benfica sa po sedam bodova i susretom manje, dok Maccabi i Juventus imaju po tri boda.

U prvom susretu 4. kola iz skupina G FC Kopenhagen i Manchester City su odigrali 0-0. Prošlog tjedna su “Građani” počastili danskog prvaka s “petardom”, no uzvrat na Parkenu je završio bez golova.

Bio je to prvi Cityjev remi u skupini nakon tri uzastopne pobjede uz razliku pogodaka 11-1, dok je Kopenhagen već četvrti domaći susret u skupinama LP odigrao 0-0 (City, Sevilla, Porto, Leicester City).

Engleski prvak je u Danskoj nastupio bez Erlinga Haalanda kojeg je Pep Guardiola odlučio odmoriti. Norveški napadač je dobio poštedu prvi put ove sezone, a umjesto njega zaigrao je Julian Alvarez.

Argentinski napadač je već u sedmoj minuti imao odličnu priliku, ali je pucao pored desne stative. Četiri minute kasnije Rodri je fantastičnim udarcem sa 20 metara zabio u same rašlje. Međutim, portugalski sudac Artur Soares Dias  je nakon asistencije VAR sobe poništio pogodak jer je Riyad Mahrez tijekom akcije igrao rukom. Bio je to početak muka alžirskog napadača koji će dugo pamtiti ovu utakmicu.

U 25. minuti je rukom igrao i domaći igrač Nicolai Boilesen, a sudac je nakon pomoći VAR-a pokazao na bijelu točku. Mahrez je pucao, no Kamil Grabara je obranio njegov udarac.

Samo pet minuta kasnije City je ostao s igračem manje. Sergio Gomez je oborio Hakona Amara Haraldssona, ponovo se uključio VAR, nakon čega je Dias isključio Gomeza. Guardiola je odmah napravio zamjenu izvadivši iz igre indisponiranog Mahreza.

Gosti su imali odličnu priliku i na otvaranju drugog dijela. no Grabara je obranio udarac Kevina De Bruynea. Premda je imao igrača manje, City je kontrolirao tempo igre pomoću brzih, kratkih paseva, međutim nije bilo previše uzbuđenja.

U drugom susretu večeri sastaju se Borussia Dortmund i Sevilla.

Na ljestvici vodi City sa 10 bodova, Borussia Dortmund ima šest bodova, Kopenhagen dva, a Sevilla jedan.