Pobjednik susreta Hajduka i Milana igrat će u finalu s AZ Alkmaarom. Finale juniorske Lige prvaka prvi je izborio nizozemski sastav, u ‘matineji‘ je na stadionu Servettea u Ženevi u prvom polufinalu, u vrlo atraktivnoj i dramatičnoj utakmici, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao Sporting iz…

Главная страница » Velika drama u Ženevi, pogledajte s kime će u finalu igrati pobjednik susreta Hajduka i Milana

Pobjednik susreta Hajduka i Milana igrat će u finalu s AZ Alkmaarom. Finale juniorske Lige prvaka prvi je izborio nizozemski sastav, u ‘matineji‘ je na stadionu Servettea u Ženevi u prvom polufinalu, u vrlo atraktivnoj i dramatičnoj utakmici, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao Sporting iz Lisabona 2:2 (4:3 s 11m).

Sporting je poveo u ranoj fazi utakmice, spektakularnim pogotkom Dioga Cabrala u 9. minuti. Cabral je zabio baš golčinu, s desne strane kaznenog prostora pogodio je bombom neobranjivo suprotne rašlje. Poslije pola sata igre izjednačio je Ernest Poku iz drugog pokušaja nakon što je izbjegao zaleđe i prihvatio loptu iza obrane Portugalaca. Šest minuta kasnije AZ Alkmaar je u vodstvo doveo Ro-Zangelo Daal pogotkom koji može parirati Cabralovom, s petnaestak metara iskosa s lijeve strane zakucao je loptu u mrežu od suprotne stative.

Već u prvoj minuti nastavka Jayden Addai je povlačenjem za dres Afonsa Moreire skrivio kazneni udarac koji je u 48. minuti sigurno realizirao kapetan Sportinga Chico Lamba za izjednačenje 2:2. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade AZ je ostao s igračem manje nakon isključenja Finna Stama koji neće imati pravo nastupa u finalu.

U ruletu udaraca s bijele točke u trećoj seriji vratari su obranili oba udarca, ali je u četvrtoj junak AZ-a vratar Rome-Jayden Owusu-Oduro obranio i udarac najboljeg strijelca Portugalaca u natjecanju Rodriga Ribeira (sedam pogodaka). Potom je u zadnjoj seriji prolaz AZ-u osigurao Addai.