Velika pobjeda Jadrana protiv Jug Adriatic osiguranja u 12. kolu Prvenstva Hrvatske. Ovim je splitska momčad “kaparala” startnu jedinicu pred doigravanje i u vjerojatnom finalu s jugašima utakmicu više u svome bazenu. Treba uvijek biti oprezan, ali teško je moguć drukčiji rasplet do finalne serije….

Главная страница » Velika pobjeda Jadrana protiv Juga! Splićani su ovom pobjedom ‘kaparali‘ startnu jedinicu pred doigravanje

Velika pobjeda Jadrana protiv Jug Adriatic osiguranja u 12. kolu Prvenstva Hrvatske. Ovim je splitska momčad “kaparala” startnu jedinicu pred doigravanje i u vjerojatnom finalu s jugašima utakmicu više u svome bazenu. Treba uvijek biti oprezan, ali teško je moguć drukčiji rasplet do finalne serije.

Na tribina se skupilo mnoštvo gledatelja, a i poznatih lica. Bio je tu gradonačelnik Ivica Puljak, potom predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić, Boro Primorac, izbornik Ivica Tucak, Perica Bukić…

Tempo je odmah bio ubitačan, obrane žestoke, na rubu faula stalno. Prošle su četiri i pol minute bez golova, a onda je Luka Bukić realizirao igrača više za vodstvo domaćih. Iz peterca je izjednačio Fatović. Utakmica je počela.

U zadnjim trenucima prve četvrtine zbog međusobnog udaranja, nagurivanja, suci su isključili Jadranovog centra Nikšu Dobuda i Jugovog beka Marko Žuvela.

Nastavilo se s puno nervoze, atmosfera je bila usijana. U desetoj minuti Joković je zabio za 4:2.

No, jadranaši su se stabilizirali, zadržali priključak, a onda sredinom treće četvrtine i poveli golom Luke Bukića sa 6:5. Izjednačio je Kakaris, a onda je opet Jadrana u vodstvo doveo Zvonimir Butić. Potom je Jerko Marinić-Kragić realizirao peterac za 8:6 i prvih plus dva za domaće.

Uslijedila je potom obavijest za gledatelje.

– Molimo vas da zbog orkanskih naleta vjetra koristite sporedni izlaz s bazena – čulo se s razglasa, dok su se stijenke bazena tresle kao rijetko kad.

Drama je tako bila i u bazenu, ali i izvan njega.

Kod vodstva jadranaša 8:7 Fatović je imao peterac, ali fantastični je Mate Anić obranio, a onda je Dužević povisio na 9:7. Dobro je izgledalo za splitsku momčad. Odličan je bio Dužević, pokazao izborniku Tucku da i na njega može računati, nadomjestio je nedostatak Dobuda. Briljirao je i Bukić, a i ostali su jadranaši bili na razini.

– Evo gol za pobjedu – konstatirao je kolega Marko Miličić i prije nego je Čagalj zabio za 11:8.

Poslušao ga je Čagalj, digao na plus tri za prvu pobjedu Jadrana nad Jugom u ovoj sezoni, uz prvenstveni remi u Dubrovniku, bit će dovoljno za startnu jedinicu pred doigravanje.

Jadran – Jug AO 11:9 (1:2, 4:3, 3:2, 3:2)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 450.

Jadran: Anić, Burić (1), Marinić-Kragić (1), Čagalj (2), Z, Butić (1), Pejković, Bukić (3), Tomasović (1), Delić, Dobud, Šetka, Dužević (2), Zović.

Jug AO: Popadić, Burđelez, Fatović (3), Zvono (1), Joković (2), Vukojević, Biljaka, Lazić (1), Kržić (1), Kakaris (1), Grgurević, Žuvela, Brzica, Mozara.

Igrač više: Jadran 5 od 8, Jug AO 4 od 8

Peterci: Jadran 1 (1), Jug AO 2 (1)