VIDEO City u gostima srušio Chelsea i smanjio zaostatak za Arsenalom

AKTUALNI prvaci pobijedili su u derbiju.

Главная страница » VIDEO City u gostima srušio Chelsea i smanjio zaostatak za Arsenalom

U DERBIJU 19. kola engleske Premier lige aktualni prvak Manchester City u gostima je na Stamford Bridgeu rezultatom 1:0 srušio Chelsea, a dvoboj finalista Lige prvaka iz 2021. godine riješio je Alžirac Riyad Mahrez svega nekoliko minuta nakon što ga je Pep Guardiola uveo u igru.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ MAHREZOV GOL

Utakmica pred vlastitim navijačima nije počela dobro za ekipu domaćeg trenera Grahama Pottera. U prvih dvadesetak minuta teren su zbog zadobivenih ozljeda morali napustiti engleski reprezentativac Raheem Sterling i Amerikanac hrvatskih korijena Christian Pulisic.

Mladi veznjak Carney Chukwuemeka, koji je zamijenio Pulisica, imao je najbolju priliku u prvom dijelu, ali je u 44. minuti zatresao stativu na golu Edersona Moraesa. Nakon samo pet minuta drugog poluvremena na drugoj strani terena stativu je pogodio Cityjev stoper Nathan Ake.

City nastavio lov na Arsenal

Nakon sat vremena Guardiola je iz igre izvadio Bernarda Silvu i Phila Fodena, a na teren je poslao Jacka Grealisha i Mahreza. Taj dvojac mu se već u 64. minuti odužio golom. Grealish je niskim ubačajem na drugoj stativi pronašao Alžirca, koji je loptu mirno pospremio u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Chelseajev igrač s klupe Lewis Hall promašio je veliku priliku za izjednačenje. Nakon remija protiv Evertona City je tako iskoristio remi Arsenala s Newcastleom i zaostatak za vodećim Topnicima smanjio na pet bodova. Arsenal i City će 15. veljače imati veliki derbi na Emiratesu u Londonu.