VIDEO Kamerunac zabio Srbiji jedan od najljepših golova SP-a

NAJLUĐU utakmicu Svjetskog prvenstva odigrali su Srbija i Kamerun (3:3). U 55. minuti nije se činilo da će tako završiti jer Srbija je vodila 3:1.

Главная страница » VIDEO Kamerunac zabio Srbiji jedan od najljepših golova SP-a

NAJLUĐU utakmicu Svjetskog prvenstva odigrali su Srbija i Kamerun (3:3). U 55. minuti nije se činilo da će tako završiti jer Srbija je vodila 3:1, ali tada je u igru ušao Vincent Aboubakar, sjajni kamerunski napadač koji je za samo 11 minuta preokrenuo meč.

Ušao je u igru i legendu

Jean-Charles Castelletto, strijelac prvog gola za Kamerun, u 63. minuti dubinski je proigrao sa svoje polovice u prostor, a Aboubakar, iskusni (30) i trofejni golgeter, koji je zabijao za Porto, Bešiktaš i sada to isto radi u saudijskom Al-Nassru, utrčao je iza srpske obrane i pokupio loptu.

Sprintom je krenuo sam prema srpskom golmanu, ali mu je tada na rubu kaznenog prostora u blok dotrčao veznjak Nemanja Maksimović. Međutim, Aboubakar ga je poslao u prazno lažnjakom. Nakon što je Maksimović proklizao, pred kamerunskog napadača doletio je srpski vratar Vanja Milinković-Savić.

Srbija primila i drugi najljepši gol SP-a

No, Aboubakar je i njega velemajstorski riješio. Stao je, potkopao loptu, prebacio golmana i tako lobom zabio za povratak Kameruna u meč i vjerojatno najljepši gol do sada na SP-u nakon ili uz onog Richarlisonovog, kojeg je brazilski as zabio također Srbiji.

Aboubakar je postigao 35. gol u 95. utakmici za reprezentaciju kojoj je treći najbolji strijelac u povijesti iz legendi Samuela Eto’a (56) i Rogera Mille (43). Tri minute kasnije Aboubakar je nesebično namjestio gol kojim je Eric Maxim Choupo-Moting donio Kamerunu veliki bod. Njime pred zadnje kolo i utakmicu s Brazilom daje makar malu nadu da može izboriti prolazak skupine.