VIDEO Majstorski prodor i pogodak s 20 metara hrvatskog napadača za Benficu

HRVATSKI napadač zabio je pogodak za Benficu, koja je u portugalskom kupu tek nakon raspucavanja jedanaesteraca svladala momčad iz četvrte lige.

Главная страница » VIDEO Majstorski prodor i pogodak s 20 metara hrvatskog napadača za Benficu

HRVATSKI napadač Petar Musa (24) zabio je prekrasan pogodak za Benficu u trećem kolu portugalskog kupa, u kojem je njegova momčad zamalo senzacionalno ispala od četvrtoligaša. Benfica je gostovala kod Caldasa i na poluvremenu je bilo 0:0, a onda je u igru ušao Petar Musa.

Musa je u 53. minuti doveo portugalskog velikana u vodstvo nakon što se krasnim prodorom riješio dvojice suparnika i preciznim udarcem s 20-ak metara udaljenosti poslao loptu u mrežu. Ipak, golom Goncala Barreirasa u 74. minuti Caldas je izborio produžetke. U produžecima nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gdje je Benfica ipak bila bolja 5:3.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ MUSIN POGODAK.

Hrvatskom napadaču to je bio drugi pogodak za Benficu u 10 nastupa. Prvijenac je zabio prošli vikend u portugalskom prvenstvu. U Benficu je stigao ovo ljeto iz Boaviste u transferu vrijednom 5.5 milijuna eura. Dodajmo da Musa još čeka na debi za hrvatsku reprezentaciju – bio je pozvan na okupljanje u lipnju, ali ga je propustio zbog zaraze koronavirusom.