VIDEO Real preokretom slomio Almeriju na startu prvenstva. Alaba zabio golčinu

MOMČAD Carla Ancelottija dugo se mučila protiv Almerije, ali na kraju je ipak zasluženo slavila.

Главная страница » VIDEO Real preokretom slomio Almeriju na startu prvenstva. Alaba zabio golčinu

REAL MADRID je u obranu naslova prvaka Španjolske krenuo s 2:1 pobjedom na gostovanju kod Almerije. Nije ovo bila laka utakmica za Real, dugo je momčad Carla Ancelottija lovila zaostatak od jednog pogotka, ali je na kraju ipak uspjela slomiti hrabre domaćine.

Almeria je bolje otvorila utakmicu, odmah je visokim presingom napala Real koji se nije dobro snašao pred naletima domaće momčadi pa je ubrzo pao i prvi pogodak na susretu. Njime je Almeria povela, a postigao je Largie Ramazani nakon pogreške obrane Reala, a na asistenciju Iniga Eguarasa.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK ALMERIJE

Odmah nakon tog gola krenula je dominacija Real Madrida koja se nastavila tijekom cijelog susreta, uz tek povremene bljeskove Almerije kada bi neki od domaćih nogometaša uspio pobjeći obrani Reala i zaprijetiti udarcem s distance, ali nikad dovoljno ozbiljno da bi Almeria poveća vodstvo.

Preokret za pobjedu

Real je s druge strane nizao prilike, potpuno je nadigrao domaću momčad, ali je prvi pogodak postigao tek u 61. minuti kad je nakon udarca Benzeme, kojeg je golman Almerije odbio, došlo do gužve u kaznenom prostoru u kojoj se najbolje snašao Lucas Vasquez.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK VASQUEZA TE OVDJE ZA POGODAK ALABE

Nakon gola Real se dodatno otvorio i nastavio s pritiskom, a ključnu ulogu kod drugog pogotka je odigrao Luka Modrić. Hrvatski nogometaš ušao je na poluvremenu, a u 74. minuti je iznudio prekršaj na oko 20-ak metara od gola Almerije. Loptu je za slobodan udarac postavio David Alaba te minutu kasnije prekrasno pogodio lijevi kut gola Almerije za 2:1, što se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom.