ZAVRŠNICA meksičkog prvenstva, poznata kao Clasura, igra se po kup sistemu. U ovogodišnjem finalu našli su se Tigres i Guadalajara, a nakon što je prva utakmica na terenu Tigresa završila bez golova, Tigres je u gostima osvojio titulu rezultatom 3:2.

To je učinjeno nakon spektakularnog preokreta. Guadalajara, koju s klupe vodi srpski trener Veljko Paunović, vodila je 2:0 sve do 65. minute golovima Roberta Alvarada i Victora Guzmana. Tada je legenda Tigresa Andre-Pierre Gignac smanjio zaostatak iz penala, a nekoliko minuta kasnije Sebastian Cordova zabio je za izjednačenje.

Otišlo se u produžetke u kojima je titulu Tigresu donio kapetan 33-godišnji Guido Pizarro, Argentinac koji je nekoć igrao u Sevilli. Njegov gol Tigresu je donio prvu titulu nakon četiri godine pauze.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL VRIJEDAN TITULE

Главная страница » VIDEO Senzacionalni kraj sezone u Meksiku. Gubili 2:0 pa osvojili titulu u produžetku