Villarreal pregazio Ronaldovu momčad, dva gola igrača koji je ušao s klupe

Hajdukov protivnik u play offu Konferencijske lige Villarreal je uvjerljivom pobjedom startao u novu sezonu Primere, slavio je rutinski 3:0 (0:0) na gostovanju kod Real Valladolida. Povratnik u elitno društvo Valladolid, klub kojem je većinski vlasnik i predsjednik slavni bivši brazilski napadač Ron…

Главная страница » Villarreal pregazio Ronaldovu momčad, dva gola igrača koji je ušao s klupe

Hajdukov protivnik u play offu Konferencijske lige Villarreal je uvjerljivom pobjedom startao u novu sezonu Primere, slavio je rutinski 3:0 (0:0) na gostovanju kod Real Valladolida. Povratnik u elitno društvo Valladolid, klub kojem je većinski vlasnik i predsjednik slavni bivši brazilski napadač Ronaldo, nije uspio zaustaviti „žutu podmornicu”. Dva gola za momčad trenera Unaija Emeryja zabio je nakon ulaska s klupe Alex Baena, jedan ljepši od drugog. U manje od pola sata koliko je dobio povratnik s posudbe iz Girone 21-godišnji napadač/krilo Baena dvaput je svladao bivšeg klupskog suigrača iz Villarreala Sergija Asenja. Prethodno je u 49. minuti Yeremi Pino probio desno krilo, ubacio loptu na drugu vratnicu gdje je sam ostao Jackson i pospremio loptu u mrežu za zasluženo vodstvo Villarreala. Mladom 21-godišnjem Senegalcu Jacksonu to je bio prvi službeni gol za Villarreal. A onda je na scenu stupio Baena. Sve nade domaćina u izjednačenje ubio je u 82. minuti preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslije dodavanja Chukwuezea. A u 90. minuti je spektakularnim udarcem pod gredu s 18-19 metara Baena postavio i konačan rezultat.

Između prvog i drugog gola gostiju nekoliko dobrih prilika imao je i Valladolid. Najviše problema Villarrealu je na njegovoj lijevoj strani beku Pedrazi radio zamjena Valladolida Ivan Sanchez. On je najviše pretio Asenju, ali je i uposlio Gassamu u 70. minuti za najveću šansu domaćina. Uz Baenu najbolji dojam kod Hajdukovog protivnika ostavio je igrač kojeg je zamijenio veliki talent hitri 19-godišnji napadač/krilo Pino. Nije ni čudno što je Pino na meti europskih velikana kao što su Liverpool i Arsenal, a posljednjih dana se spominjao u medijima mogući transfer uz odštetu od čak 50 milijuna eura.

Villarreal je igrao u formaciji 4-4-2 u sastavu: Rulli – Foyth (od 88. Mandi), Albiol, Pau Torres, Pedraza – Yeremi Pino (od 63. Baena), Capoue, Dani Parejo, Coquelin (od 63. Chukwueze) – G. Moreno (od 72. Morales), Jackson. Zbog ozljeda u kadru nisu bili Trigueros, Danjuma, Alberto Moreno i Kiko Femenia. Villarreal i Hajduk prvi susret igraju u četvrtak u Valenciji (stadion Villarreala se renovira).