Boston Celtics, najbolja momčad trenutačno u NBA ligi, pobijedila je Charlotte u gostima 130-118 na krilima iznimno raspoloženog Jaysona Tatuma. Boston u ovom susretu nije mogao računati na Jaylena Browna, jednog od svoja dva najjača aduta, no sve je na sebe preuzeo sjajni Tatum koji je odigrao čak…

Главная страница » Vodeća momčad NBA lige na krilima raspoloženog Jaysona Tatuma stigla do nove pobjede

Boston Celtics, najbolja momčad trenutačno u NBA ligi, pobijedila je Charlotte u gostima 130-118 na krilima iznimno raspoloženog Jaysona Tatuma.

Boston u ovom susretu nije mogao računati na Jaylena Browna, jednog od svoja dva najjača aduta, no sve je na sebe preuzeo sjajni Tatum koji je odigrao čak 40 minuta te je dvoboj završio s 51 poenom.

Tome je dodao devet skokova i pet asistencija, a posebno treba istaknuti sjajni šut koji je imao od prve do posljednje minute. Iz igre je gađao 15-23, za tri poena 7-12, a nepogrešiv je bio s linije slobodnih bacanja (14-14).

Najbolja mu je pratnja bio Derrick White koji je ubacio 19 koševa uz osam asistencija. Kod domaćina je najviše koševa, 26, ubacio Jalen McDaniels, dok je prvo ime bio Mason Plumlee koji je ubacio 19 koševa uz 12 skokova i sedam asistencija.

Boston sada na vrhu Istočne konferencije ima omjer 33-12, dok ga slijede Brooklyn s 27-15 te Milwaukee i Philadelphia koji imaju po 27 pobjeda i 16 poraza