Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi pobijedili su Sacramento Kingse sa 126-125 i u seriji na četiri pobjede u prvom krugu doigravanja NBA lige izjednačili na 2-2. Nakon dva gostujuća poraza Warriorsi su upisali dvije domaće pobjede i nakon četiri utakmice rezultat je 2-2. Stephen Curry je pre…

Главная страница » Warriorsi izjednačili nakon dva gostujuća poraza, New York i Boston korak do prolaza

Stephen Curry je predvodio domaći sastav do pobjede sa 32 koša, pet skokova i četiri asistencije, međutim u završnici susreta je umalo postao tragičar. Minutu prije kraja je promašio tricu pri vodstvu Warriorsa 126-121, potom je pozvao minutu odmora, kada je Warriorsi više nisu imali, zbog čega je zaradio tehničku pogrešku, omogućivši Maliku Monku da smanji zaostatak na četiri poena zahvaljujući uspješno izvedenom slobodnom bacanju. De‘Aaron Fox je potom zabio tricu smanjivši na svega koš zaostatka. Curry je potom promašio još jedan šut, ali je Harrison Barnes promašio tricu za pobjedu Sacramenta.

“Kad sam zgrabio loptu i okrenuo se, shvatio sam nema praviše mjesta, pogledao sam prema klupi i svi su odmahivali glavom, tako da je to bila nesretna situacija u tom pogledu,” kazao je Curry za ESPN.

“Srećom, došli smo do pobjede, ali bila je to dobra lekcija o tome koliko su svi ti detalji važni”, dodao je Curry.

“Moram podsjetiti dečke da nam je istekao timeout, nisam im to rekao pa Steph nije bio svjestan,” preuzeo je odgovornost trener Steve Kerr.

Klay Thompson je za pobjednički sastav dodao 26 koševa, a Jordan Poole 22 koša. Kod Sacramenta najefikasniji je bio De‘Aaron Fox sa 38 koševa i devet skokova, dok je Keegan Murray ubacio 23 koš uz sedam skokova.

Peta utakmica na rasporedu je za dva dana u Sacramentu.

Na Istoku su Boston i New York korak do prolaza nakon što su poveli sa 3-1 protiv Atlante i Clevelanda.

Boston je na gostovanju pobijedio Atlanta Hawkse sa 129-121.

Celticsi su sjajno ušli u susret i koncem prve dionice imali su 14 razlike (33-19). Na poluvremenu je ta prednost iznosila deset koševa (65-53), no Hawksi su smanjili pa se u zadnju dionicu ušlo sa 92-87 za goste. Boston je početkom posljednje četvrtine ponovo preuzo kontrolu pobjegavši na +10 (108-98) i do kraja nije ispuštao prednost.

Jayson Tatum i Jaylen Brown zabili su svaki po 31 koš za pobjednički sastav, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Trae Young sa 35 koševa i 14 asistencija. Prvu meč loptu za prolaz Boston će imati već sutra u svom TD Gardenu.

New York Knicksi su na svom terenu porazili Cleveland sa 102-93 i također vode sa 3-1.

Kod domaćina najefikasniji su bili Jalen Brunson sa 29 koševa, šest skokova i šest asistencija, te RJ. Barrett sa 26 koševa. Kod Clevelanda Darius Garland je zabio 23 koša uz 10 asistencija, dok je Donovan Mitchell imao jednu od najgorih utakmica u doigravanju, postigavši samo 11 koševa uz šut 5-18. Peta utakmica je 26. travnja u Clevelandu.

Minnesota se protiv Denvera spasila “metle” smanjivši zaostatak na 1-3 nakon što je u četvrtom susretu nakon produžetka slavila sa 114-108.

Denver je u finišu utakmice nadoknadio 12 koševa zaostatka (84-96). Mogao je Nikola Jokić i riješiti pitanje pobjednika prije produžetka, ali je 12 sekundi prije kraja zabio samo jednu slobodno bacanje za 96-96. Domaćin je imao napad zaa pobjedu, ali je Anthony Edwards izgubio loptu. U “overtimeu” su domaćini bili bolji dobivši taj dio igre sa 18-12.

Edwards je predvodio Timberwolvese sa 34 koša, Mike Conley je dodao 19, a Karl Anthony Towns 17 koševa i 11 skokova. Kod Denvera je Jokić zabio 43 koša uz 11 skokova i šest asistencija, dok je Jamal Murra postigao 19 koševa uz sedam skokova. Peta je utakmica 25. travnja u Denveru.